Hoşgeldiniz  

VALİMİZİN HASSASİYETİ…

Halit BEYTÜT | 07 Mart 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Batman valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin Batmanın Mavi il olarak kalabilmesi için denetimlere bizzat katılması sayın valimizin bu konudaki duyarlılığını bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Bölgemizin ve ilimizin mavi renkle tüm kısıtlamaların kalkması elbette ki sevindirici ve bir o kadar da memnuniyet vericidir ama ne yazık ki valimizin gösterdiği hassasiyeti bazı vatandaşlarımızın gösteremediğine de tanık oluyoruz.

Sorumsuz, toplumun sağlığına önem vermekten uzak kişilerin hala pandemi kurallarına gereken dikkati önemsemediklerini üzülerek izliyoruz.

İlimizin mülki amiri ve Belediye başkan vekilimiz Sayın Hulusi Şahin bu konuda som derece duyarlılık göstermekte ve bizzat sahaya inmekten bile kaçınmamakla vatandaşlarımıza büyük bir örnek teşkil etmekten kaçınmamaktadır.

Pandemi illetinin ilimizdeki birçok değeli insanımızın aramızdan ayrıldığı gerçeğini göz ardı eden sorumsuz kişiler hala bir maskeyi bile takmaktan kaçınıyor ve hem kendisine hem de toplumun sağlığını tehlikeye sokmaktan kaçınmamaktalar.

Ben sayın valimizin gösterdiği ve ilimizin mavi renkte kalabilmesi adına ortaya koyduğu hassasiyete tüm sağlığını koruyup gereken kurallara uyan vatandaşlarımız adına teşekkürü bir borç bildiğimi vurgulamak isterim.

Dun yapılan bilim kurulu toplantısında yavaş yavaş vaka sayısında büyüme olduğu açıklanmıştır iste böylesine duyarsızlıkları ortaya koyanların eseridir bu büyüme. Bu nedenle özellikle artık çok ama çok dikkatli olmamız gerektiğini bir kez daha ortaya koyulmuştur.

Ben kendini ve toplumu düşünmeyen, vaka sayılarımızın artmasına neden olanlara son derece sıkı bir denetim uygulanması gerektiğini âcizane olarak ilgililerimize hatırlatmakta yarar görüyorum

Batman mavi renkle bir bakıma birçok ile örnek teşkil etmiş ve kısıtlamaların ortadan kalkmasına neden olmuş bir il olarak temayüz etmiştir.

İşte bu güzelliğin devam etmesi için tüm Batman halkı olarak kurallara harfiyen uymamız kaçınılmaz olacaktır.

Tüm Batman halkının mavi rengimizin korunması adına gereken hassasiyeti göstermelerini ve bu konuya gereken duyarlılığı göstermesini diliyor, bir kez daha ortaya koyduğu örnek olması gereken duyarlılıktan ötürü sayın valimiz ve Belediye Başkan vekilimiz Hulusi Şahine içtenlikle teşekkür ediyorum…

55 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.