Hoşgeldiniz  

VATANDAŞ ARTIK UMUTSUZ….

Halit BEYTÜT | 06 Şubat 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ne yazılırsa yazılsın, ne söylenirse söylensin önemsemeyen, dinlemeyi istemeyen, nazarı itibaren almayan, sadece kendi yaptıklarını doğru olduğuna inanmış bir iktidarımız var.

Türkiye gençleri itilip kalkılıyor, yerlerde süründürülüyor, acımasız bir şekilde kelepçelenerek karakollara yaka paça götürülüyor.

Kral benim ne dersem o zihniyeti ortaya konuluyor. Oysa bu gençler bu ülkenin gelecekleridir, bu gençler yarınlarımızın teminatlarıdır, onlar terörist muamelesi yapmak, onların görüş ve düşüncelerini kulak arkası yapmak ve onlara kabul edilemez şiddeti reva görmek küstürür hatta bu ülkeden gitmeyi bile cezbettirir.

Dünyanın en genç nüfusuna sahibiz diye övünenlerin gençlere reva gördükleri inanılmaz tutum ve davranış asla kabul edilemez bir tutum ve davranıştır.

Vatandaş zaten umutlarını yitirmiş bari yarınlarımızın sahipleri olan gençlerimizde büsbütün umutsuzluğa ve karamsarlıklara sevk etmemeliyiz.

Boğaziçi üniversitesine kayyum olarak atanan rektörü protesto eden öğrencilerin maruz kaldıkları şiddeti TV ekranlarında izledikçe kahrolduk.

Nesiller değişse de, coğrafyalar değişse de değiştirilmesi asla mümkün olmayan, evrensel bir gerçeği anlatmaya çalışıyorlardı.

Gençleri baskı altında tutamazsınız, Amerika’da da baskı altında tutamazsın, Avrupa’da da muma çeviremezsin.

Asya’da da kalıba sokamazsın Afrika’da da sürüleştiremezsin Türkiye’de de tipleştiremezsin. Gençlere eziyet eden iktidarlar çok görüldü, Âmâ gençleri yenmeyi başaran bir iktidarı tarih yazmadı.

Sen geçmişsin gelecek. Sen dünsün o yarın. Kapıya vurabilirsin ama…

Hayatın akışına kelepçe vuramazsın. Düşeceksiniz yakalarından özgür bırakacaksın.

Özgür bırakacaksın ki bu vatanın gerçek gençleri olduklarına inansın özgür bırakacaksın ki vatanı için her türlü fedakârlığa katlanmayı bilsin polis şiddetiyle yerlerde sürüklediğiniz o gençler bu ülkenin olmazsa olmazlarıdır.

Ülke olarak hep birlikte bu gençlerimizi kucaklama gereğini duyalım onların ülkelerine yararlı birer evlat olmaları için dişinden tırnağından biriktirip onlar okutan vefa timsali ailelerine de sahip çıkma erdemliliğini ortaya koyalım

Ülke yöneticileri basta olmak üzere tüm toplum olarak pırıl pırıl genç neslimizi koruyup kollama seferberliğini başlatalım.

92 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.