Hoşgeldiniz  

VATANDAŞ AYRIŞTIRICI SÖYLEMLERİ BENİMSEMEDİ..

Halit BEYTÜT | 02 Nisan 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

31 Mart yerel seçimlerinde ülkemizin en gözde illeri arasında bulunan İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya gibi önemli şehirlerimizde CHP’nin kazanmış olması uzun yıllardır elde edilmeyen bir başarının kanıtı olmuştur.

Seçim propagandalı süresince liderlerin ve yetkililerin kullandıkları üslup kesinlikle kabul görmemiştir. Bu ülkenin insanı 0zur ve güven içinde yaşamak istiyor.

Ne yazık ki siyasetçiler bir yerel seçim için huzur bozucu söylemlerle birbirlerine kara leke çalmaya kalkışmasının hiçbir kıymeti harbiyesinin olmadığının seçim sonrasında bir kez daha gözler önüne serilmiştir.

Ülkemiz insanı her ne kadar fikir ve zikir ayrılıkları içinde olurlarsa da birik ve beraberliğimizi bozabilecek üslup ve söylemlerden kaçınılması gerektiğine inanıyor bu ülkenin insanı geçmişteki gibi ezbere oyunu yani özgür iradesini yansıtmıyor, çok ince eleyip sık dokuyarak sandıklara iradesini yansıtma gereğini duymaktadır.

Hal böyle olunca da sandıklardan çıkan sonuçlar zaten binin bariz göstergesi olmaktadır. Yıllardır yerel ve genel seçimleri yaşadık ama hiçbir seçimde böylesine ayrıştırıcı söylemler ve kutuplaştırmaya varabilecek tutum ve davranışlarda bulunmamıştır.

Bu nedenle Ülkemi yönetenlere yakışmayan bu tutum ve söylemlerin artık yerini nezaket kurallarına bırakması en büyük dilek ve temennimizdir.

31 Mart yerel seçimi artık geride kaldı.

Ülkemizin yığınla çözüme ulaştırılması gereken sorunları vardır İktidar kanadının artık kısır döngüleri bir kenara bırakıp çözüm gerektiren sorunlara yönelmesi hepimizin ortak dileğidir.

Ülkemizdeki işsizlik, ekonomi sorunları artık vatandaşı yaşanamaz hale getirmiştir

İşsizlik sorun içinde kıvranın milyonlarca encimiz kahve köşelerinde pineklemekten bıkmış usanmıştır. Seçim bitti kısır döngüler artık bir kenara itilmeli ve ivedilikle var olan sorunlarını çözüme endekslenmelidir.

Ülkemiz cennet misali bir ülkedir. Bu güzel vatanda tüm vatandaşların mutluluk içinde sorunları çözülmüş olmanın rahatlığı içinde yaşamını sürdürebilmelidir.

İşte o zaman ülkemi yönetmekle sorumlu olanların gönlümüzdeki yeri sarsılmaz bir inançla yar alacaktır.

Ben bu ülkede yaşayan tüm vatandaşlarımızın genel isteğinin iyi yönetilmek ve vatandaşların refah düzeyinin insan onuruna yaraşır bir düzeye ulaştırılması isteminin bulunduğunu bir kez daha bu güne kadar bu konuya duyarlılık göstermeyenlere duyurmak istedim.

Bu nedenle tüm siyasetçilerin özellikle vatandaşın memnuniyetini kazanması en olmazsa olmalıdır.

Ülkemizin güzelliğinin ülkemizin yaşanılır düzeyini ve ülkemizin tüm insanlarını içtenlikle sevmek ve kucaklaşma özlemini giderme adın her kesin üzerine üşen görevi yerine getirmesi artık kaçınılmaz olmuştur yepyeni bir ruh ve yepyeni bir anlayışın hakim olduğu, siyasetçilerin nezaket kurallarının dışını çıkılmadığı bir Türkiye hepimizin özlem ve dileğidir. 31 Mart yerel seçimlerinde vatandaşın teveccühünü alıp ve göreve gelelere bir kez daha üstün başarılar diliyorum.

 

324 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.