Hoşgeldiniz  

VATANDAŞ BORÇLANDIRILIYOR…

Halit BEYTÜT | 15 Haziran 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Tek parti devletine dönüşen ülkemizde, yokluk, yoksulluk işsizlik, intihar vakaları, boşanmalar ve psikolojisi bozulup hastanelik olanların sayısı sürekli artıyor.

Siyasi iktidarın halen pembe tablo çizmeye çalışması, ekonomik darboğazdaki yurttaşı artık inandırmaya yetmiyor.

Pandemi döneminde uygulanan kısıtlamalarda vatandaşa destek vermeyen iktidar vatandaşı bankalara yönelterek vatandaşı ödeyemeyeceği borç batağına itiyor.

Darboğaz içinde kıvranıp duran yaşamını idame edebilmek için elde avuçta ne varsa satıp geçimini sağlamaya çalışıyor ama buda yetmeyince banka kredilerinden yararlanmak istiyor çaresizce Bankalar gele talepleri karşılıyor ve vatandaşa istediği krediyi veriyor ama söz konusu geri ödemeye gelince de ödeyemiyor.

Bu durumda ya hacizlik oluyor ya da ödeyemediği için de mahkemelik olmaktan kurtulamıyor.

Devlet bir bakıma kendi vatandaşını resmen bankalara mahkum ediyor.

Aldığı krediyi ödeyemeyen ve her geçen gün aldığı krediye faiz yüklenince bu kez vatandaş çar naçar intihar etmeyi bile düşünür hale getiriliyor.

Bu ülkenin vatandaşını bankaların adeta esiri hale getirenlerin vatandaşı nasıl bir bilinmez meçhule ittiğinin de bir göstergesi olmuştur.

Ülkedeki vatandaşların yüzde 80 i bugün ne yazıktır ki bankalara borçlu olduğu gerçeği de üzülerek ifade etmek istiyorum.

Vatandaş artık çıkmaz bir bataklığa sürüklenmiş ve bir bakıma darmadağın olmuştur.

Destek vermiyorsunuz ve vatandaşı bankalara yönlendiriyorsunuz da bankalara gittiğinde de bir suru şartla karşılaştırılıp bu krediyi de vermiyorlar yani bin dereden saçma sapan şartlarla vatandaşı büsbütün perişan ediyorlar.

Devletimiz bize imkânlar sağlamalı bankalara da gereken kolaylığı sağlamaları yönünde kesin talimatlar vermeli zaten borç batağına saplanmış olan vatandaşı borcunu borçla kapatma imkânı sağlamalıdır.

Bu yüzden vatandaşın yükünü bir nebzecik olsun hafifletme imkanı yaratılmalıdır.

29 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.