Hoşgeldiniz  

VATANDAŞ CAN DERDİNDE…

Halit BEYTÜT | 10 Nisan 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Mutasyonlu virüs tüm ülkeyi sardı… Her yer kıpkırmızı, pandemi her geçen gün durum kötüleşiyor.

Vatandaş ölmekten korkuyor iktidar ise amiralleri tartışıyor.

Korona virüste çember giderek daralıyor. Vaka sayısı her geçen gün katlanarak artıyor. Türkiye günlük vaka sayısı ile maalesef dünya liderliğine koşuyor.

İktidar ise 104 emekli Amiralin bildirisi sonrası darbe mağduriyeti rolü oynuyor. Pandemide iş çığırından çıktı. Tüm harita kırmızıya boyandı.

Vatandaş canıyla boğazı arasına sıkıştı. Ekmek parası için bile sokağa çıkmaya korkar oldu. Hastalansa hastanelerde yer kalmadı. 14 Ocakta başlayan aşılamada ise 83 milyonluk nüfusun 18 milyonuna 2 doz aşı vuruldu.

Halk çaresiz.

Ülkelerin birçoğu nüfuslarının hemen hemen tamamına yakınını aşı yapıp rahatlama sürecine girerken, benim ülkemin 83 milyonuna sadece 18 milyon aşı yapılmışsa bunum iktidar kanadının kendi vatandaşına verdiği değeri kanıtlamıştır.

Ülkede insanlar can derdine düşmüşken iktidarın her gün gündemi değiştirme cabası içinde olması bu ülke insanına yapılan en büyük haksızlıktır.

Kendi vatandaşının içinde bulunduğu çaresizliği görmezlikten gelip gündemi çeşitli bahaneler ileri sürerek halkı oyalamaya kalkanların vatandaş nezdinde hiç bir kıymeti harbiyesi kalmamıştır.

Sadece kendi çıkarları için sözde devleti yönetenlerin kimler sayesinde bulundukları makamda oturduklarını bile unutur hale gelmişlerdir.

Alınan önlemlere rağmen parti kongrelerinde salonları dolduranların ve hiç bir önleme gerek duymayıp kural tanımazların eseridir bu gün kırmızıya boyanmamız.

Sokaklarda, ana caddelerde maskesiz ya da sosyal mesafelere uymayanlara cezai müeyyideler uygulanırken iktidar partisinin kongrelerinde salonları doldurup hiç bir kurala uymayanlara ise ceza falan kesilmemesi ve iktidar partisi yetkililerin bu kalabalığı görünce zafer kazanmış kumandan edası ile bunu övmesi son derece ibret verici bir durumdur.

Ramazan ayı geldi çattı.

Ramazan ayını fırsat bulup haksız kazanç elde etmeye hazırlanan vicdan yoksunu insanların andemiye aldırış etmeden stokladıkları ürünleri fahiş fiyatla satmaya hazırlandıkları duyumunu alıyoruz.

Vatandaş zaten ekmek bile alamayacak kadar yoksul duruma düşmesi karşısında iktidarın konuya ilişkin nasıl bir tavır takınacağı da merak ediliyor

Dileğimiz kırmızı renge bürünmüş ülkemiz insanına daha fazla zarar verilmemesi ve gereken önlemlerin vakit geçirilmeden alınmasıdır.

41 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.