Hoşgeldiniz  

“VATANDAŞ RAMAZANA BURUK GİRİYOR”

admin | 31 Mart 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

“VATANDAŞ RAMAZANA BURUK GİRİYOR”

Batman’da vatandaş ve esnaflarla bir araya gelen DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci Batman’da bu yıl pahalılık nedeniyle hemşerilerimizin Ramazan alışverişi bile yapmakta güçlük çektiğini belirtti.

Batman’da Vatandaş ve esnafların şikayetlerini dinleyen DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, gıda fiyatlarında yaşanan yükselişin vatandaşı canından bezdirdiğini belirterek “Ülkemiz ve Batman’ımız iktidarın yanlış politikalarının neden olduğu bir ekonomik buhran ve derin yoksullukla karşı karşıya. Maalesef üzülerek belirtmeliyim ki fahiş pahalılık nedeniyle gıda dahi alamaz duruma gelen vatandaşlarımız, bu yıl Ramazan’a buruk bir şekilde giriyor. Şu an vatandaşlarımız, kuru ekmeğe bile erişebilmek için uzun kuyruklar oluşturuyor. 2-3 yıl önce 100 liraya satın alınan bir Ramazan kolisinin fiyatı şu anda 400 liraya çıktı. Artan fiyatlar tüketiciyi etkilediği kadar esnafı da etkiledi. Ziyaret ettiğimiz esnafların büyük bir kısmı zamlardan sonra satışların ciddi oranda düştüğünü ve vatandaşların fiyat etiketlerini gördükten sonra alışveriş yapmaktan vazgeçtiğini belirtti.

“Vatandaşımızı enflasyona ezdirmedik” diyenleri çarşı, pazarda vatandaşlarla bir araya gelmeye davet ediyoruz. Enflasyon vatandaşı tam anlamıyla canından bezdirdi. Vatandaşlar, iktidar cephesinden yapılan söylemlerin gerçeği yansıtmadığını, fiyat etiketlerinin de bunun en büyük kanıtı olduğunu dile getiriyor. Batman gibi bir tarım kentinde vatandaşlar; 250 gram domates, 250 gram biber, patlıcan alarak eve gitmek zorunda kalıyorsa bunun müsebbibi iktidar ve yanlış politikalarıdır. Bu iktidar, vatandaşa bir iyilik yapmak istiyorsa derhal o koltukları terketsinler. Aksi halde açlığın, sefaletin, yoksulluğun gün be gün artmasına neden olacaklar” dedi.

29 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.