Hoşgeldiniz  

VATANDAŞ UMURLARINDA DEĞİL…

Halit BEYTÜT | 21 Eylül 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Binlerce hatta yüzbinlerce işsiz var, ülkenin insanı rahat bir nefes alamaz duruma düşmüş, fakirlik diz boyuna ulaşmış, vatandaş sadece günlük yaşamını sürdürebilme telaşına düşmüş, zam yağmuru altında inim inim inleyen milyonlar oluşmuş da zatı muhteremler bunu görmezlikten gelip oturdukları koltukları korumanın hesabı içinde tüm mesailerini fütursuzca sürmenin telaşına girmişler ve hayali söylemlerle vatandaşı yine kandırmanın taktiklerini ortaya dökmeye çalışmayı yeğlemekteler.
Neden niçin böylesine bir vurdumduymazlık içine giriyorlar anlamakta zorluk çekiyoruz.
Ülke insani mutsuz, ülke insanı çaresiz, ülke insanı yarınlarından endişeli ama siyasetçilerin umurunda bile değil.
Gerek iktidar ve gerekse de muhalefet sadece söz düellolarıyla ülkenin sorunlarını bir kenara atmış birbirlerinin kirli çamaşırlarını ortaya çıkarmanın hesabı içine girmenin talihsizliğinde bulunuyorlar.
İktidara bakıldığında ülkede her şey güllük gülistanlık buna karşın muhalefete bakıldığında ise ülkede yangın var, ülke uçuruma gidiyor algısı içinde de ülke insanı olarak kime inanacağımızı bile anlayamaz hale düşmüşüz.
Vatandaş ne yer ne içer, geçimini rahat bir şekilde sağlayabiliyor mu, düşüncesi bile umurlarında değil zatı muhterem yönetici ve siyasetçilerin.
Dünyanın bir zamanlar gıpta ile baktığı cennet misali bu güzel ülkede insanlar artık umutsuzluk girdabına kapılmış ve de umudunu bile yitirmiş bulunmaktalar.
Türkiye ve Türkiye vatandaşı böylesine bir umutsuzluğu asla hak etmedi de iktidarın bunu görmezlikten görmesi ve hala ülkede bir sorun yokmuş gibi hareket etmesi tüm ülke insanını kahretmeye bile yetmiştir.
Bu kadar zor koşullar altında yaşam mücadelesi veren bu asıl millete bu zulmü reva girmek ancak vicdan yoksunu insanların sığındıkları limandır.
Ülkenin emeklileri ikinci baharlarını yasamak isterken ne yazık ki ikinci baharları kışa dönmüştür de bu insanlar bir gün olsun Allah razı olsun dedirtemeyenlerin vicdanı hiç mi sızlamaz?
Sızlamaz çünkü onların karni tok sırtları pektir ya. Bu yüzden ölen ölür kalan sağlar bizimdir teorisiyle hareket etmekteler
Bu koşullar arasında insanlar nasıl mutlu olur ve nasıl yaşamlarından tat alabilir?
Acıma hissi olmayanların ektikleri tohumlar sadece acı ve ıstırapla insanlara yansıtılır
Bu ülkenin insanı her ne kadar acı ve izdihamlarla yaşamını sürdürse de vatanlarına olan sevgilerinden asla bir şeyler kaybetmemeyi sürdürebilecek kadar asildirler.

56 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.