Hoşgeldiniz  

“VATANDAŞ ZOR GÜNÜNDE İTFAİYEYİ YANINDA BULUYOR”

admin | 18 Nisan 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

“VATANDAŞ ZOR GÜNÜNDE İTFAİYEYİ YANINDA BULUYOR”

Batman Belediyesi, İtfaiye Müdürlüğü’nün 1 Ocak-31 Mart 2022 tarihleri arasındaki 3 aylık faaliyetini kamuoyuyla paylaştı.

Batman kent genelinde 8’i anız olmak üzere 183 yangına kısa sürede müdahalede bulunan Batman Belediyesi itfaiye ekipleri, zarar ziyanın büyümesini önledi.

Yeni işyeri açmak için yangın önleme tedbirleri kapsamında müracaatta bulunan 188 vatandaşın işyerlerini yerinde kontrol eden ekipler 3 aylık zaman dilimi içerisinde; evinde veya asansörde mahsur kalan veya kapı kilitleri açılmayan 109 vatandaşın yardımına koştu. Yangın eğitim ve tatbikatı için resmi ve özel sektörde 10 tatbikat gerçekleştirdi. 17 kez trafik kazasına giderek müdahale etti. 66 kez kedi, köpek, yılan ve diğer hayvanların hayatını kurtardı. Parmağına yüzük sıkışan 5 vatandaşa doktor kontrolünde müdahale etti.

Batman’da yaşanan fırtına nedeniyle binaların çatı kısmı, tabela gibi materyallerin kontrollü bir şekilde kesilmesine yardımcı olan ekipler, Batman Çayı’nda mahsur kalan 3 vatandaş ve 1 köpeği kurtardı. Batman Belediyesi itfaiye ekibi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katıldığı Diyarbakır’daki su altı ve su üstü tatbikatında da göz doldurmuştu.

 

24 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.