Hoşgeldiniz  

VATANDAŞA GETİRİLMEK İSTENEN HERŞEYE RED OYU

Halit BEYTÜT | 09 Ekim 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Meclise sunulan ve vatandaş için rahat bir nefes alınmasına neden olabilecek her yasaya red oyu veriliyor neden?

Bunları örnekleyeceksek mesela düşük maaşla çalışandan vergi alınmamasına ret, zordaki çiftçilere mazot desteği verilmesine red, yurt çıkmayan öğrenciye burs sağlanmasına ret, elektrik faturalarından TRT payı kalkmasına ret, elektrikteki KDV oranı yüzde 1’e indirilesine ret ve zirai amaçlı motorindeki vergi kaldırılmasına da yine ret.

Peki bu iktidar vatandaşın lehine olabilecek hiç bir yasaya neden evet demiyor doğrusunu söylemek icap ederse akil sır erdirilemiyor.

Vatandasın kendilerini 20 yıla yakın bir suredir iktidarda layık gördüğü bu iktidarın vatandaşa hiç mi ahde vefa borcu yok?

Emekliye intibak zammı, işsize is bulma gibi bir görevi olan bir iktidar neden kendisine 20 yıllık bir iktidarı reva gören vatandaşını neden güldürmeyi düşünmüyor gerçekten inanılmaz bir şekilde tahmin bile edilemiyor.

Bu siyasetçileri ülke insanını refaha ve ekonomik açıdan rahatlatma adına vatandaştan oy talebinde bulunmuyor mu?

İstediklerini elde ettikten sonra bu vefakar millete karsı neden gereken vefayı göstermiyor?

Meclis çatısı altında çoğunluk onlarda diye getirilmek istenen ve vatandaşı bir nebzecik bile olsa yasaları nede reddediyor?

Bu vefasızlığı vatandaşına reva görenlerin vatandasın nezdinde ne güveni kalır nede güvenirliliği.

Ülkenin iktidarının asli görevi ülkesindeki vatandaşının refah düzeyini insan onuruna yakışır bir düzeye ulaştırmak değilimdir?

Ama görünen o ki işin en acı yönü zaten gözle görülür bir gerçeklikle bu iktidarın vatandaşa karsı asli görevini yapmamaktaki ısrarı yasaları red edilmesiyle apaçık görünmektedir.

Hal böyle olunca vatandaş da doğal olarak bunlardan umudunu tamamen kesmekle karsı karsıya kalmıştır. 20 yıl iktidarı layık gördüklerinden bir vefa göremeyen vatandaş artık umutlarını elbette ki bir başka iktidara dönüştürecektir. Bunan kimsenin kuskusu olmasın

Seçim dönemlerinde vatandaşın oyunu alabilmek için bir bir vaatleri sıralayanlara artık bu milletin hiç mi hiç bir güveni kalmamıştır ve sandık zamanı gelince de onu nasıl iktidara taşıdıysa yine alaşağı etmesini de bilecektir

27 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.