Hoşgeldiniz  

VATANDAŞIN ALIM GÜCÜ TÜKENDİ… 

Halit BEYTÜT | 22 Haziran 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Korona virüsün tüm dünyanın ekonomisine olumsuz yönden etki ederken ülkemizde de üzülerek ifade etmeliyim ki vatandaşımızın alım gücünü büyük ölçüde tükettiğine tanık olmaktayız.

Tüketici alamıyor esnaf satamıyor hal böyle olunca da hem vatandaşın alım gücünün olmamasını kanıtlıyor hem de esnaf kesiminin satış yapamamasına neden oluyor.

Hal böyle olmasına rağmen vatandaşın cebinde artık beş on kuruş bile kalmamasına rağmen ülkemizi yönetin zatı muhteremler ülkemizin dünya da ekonomisinin en iyi olan 10 ülke arasında olduğunu söylemekten kaçınmamaktadırlar.

Ben ülkemizi yönetenlerin 18 yıldır vatandaşı sadece oyalama taktikleriyle kandırdığını biliyor ve şimdiki söylemlerine da kesinlikle bir anlam veremiyor ve bunların tamamen asılsız söylemler olduğuna inanıyorum.

Benim ülkemin işçisi, memuru, emeklisi, asgari ücretlisi çok üzülerek ifade etmeliyim ki sadece sefilleri oynamaktan başka hiçbir umudu kalmamış görünüyor.

Bu yüzden ben zatı muhterem iktidar yetkililerine bulanık sularda balık avlama taktiklerini artık bıraksın ve vatandaşın geçimini nasıl ve ne şekilde sürdürdüğüne bir bakıverme lütfunda bulunsun bir zahmet.

Vatandaşın geçimini nasıl ve nasıl zorluklar içerisinde sürdürdüğünü umursamayan bir yönetim tarzı benim ülkeme kesinlikle yakışmamaktadır.

Vatandaşının sefil bir yaşam sürmesi karşısında kendirlinin saltanat sürmesine göz yuman vicdan yoksunu insanların benim ülkemi yönetecek kudretlerinin de olmadığına tanık olduk.

18 yıldır benim vatandaşımın refah düzeyini insan onuruna yaraşır bir düzeye ulaştırmayanlar benim vatandaşımın nezdinde yok hükmündedirler.

İşsizliğin, geçinememenin ezikliği içinde yaşayan bir ülkenin vatandaşı olmak son derece büyük ama son derece büyük bir talihsizliktir.

Bir cennet misali olan ülkemde n yazıktır ki vatandaşlara ayrıştırıcılık yapan bir zihniyetin adeta esiri olmuş gibiyiz.

İstiklali için canını vermekten kaçınmayan bir millete reva görülen bu sefil yaşam gerçekten yakışmamaktadır, bu sefilliği yaratanların da kendi egolarını tatmin etmek amacıyla koca ülkeyi yönetmeye kalkışmaları tek bir isimle isimlendirilir ki o da vatan hainliğidir.

Sadece kendi yandaşlarını ülkenin vatandaşı olarak gören beri yanda ise yandaş olmayanları da ülke vatandaşı görmeyen bir zihniyetle yönetilen bu ülke bir an evvel bu zihniyet sahiplerinden kurtarılmalıdır ve Türkiye eski görkemli ülke konumuna yeniden getirilmelidir.

Bu ülke sadece kendilerine oy vereni onları vatandaş sayan oy vermeyenleri de adeta düşman ören bir zihniyeti asla kabul etmekte ve bir an evvel bu zihniyetin değiştirilmesi gerektiğine inanmaktadır Türkiye yandaşların, Atatürk ü sevmeyenlerin ülkesi olmayacaktır.

Bunu her kesin böyle bilmesi gerekir.

67 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.