Hoşgeldiniz  

VATANDAŞIN SAĞLIĞI HER ŞEYİN ÜSTÜNDE

admin | 14 Ekim 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilimiz genelinde farklı mahallelerde kurulan 18 günlük semt pazarında hijyen denetimi, ürün etiket kontrolü, ölçü ve tartı aletlerinin kontrollerine yönelik denetimler gerçekleştirdi.

Vatandaşların semt pazarlarında alış verişlerini güvenilir bir şekilde yapabilmelerini, sağlıklı gıdaya ulaşmalarını sağlamak için gıda güvenirliğine, kalite standartlarına ve hijyen şartlarının uygunluğu Belediye Zabıta ekiplerince denetlendi.

Vatandaşın sağlığını ön planda tutan denetimlerde; Zabıta ekiplerine Belediye Gıda Mühendisi, Gıda Teknikeri ve Pazarcılar Dernek Başkanları eşlik etti.

Belediye zabıta denetim ekipleri, pazar tezgahlarında bulunan ölçü ve tartı aletlerinin uygun olup olmadığı, tezgahlarda satılan ürünlerin fiyat etiketi, temizlik ve hijyen kurallarına uyulması konusunda pazarcı esnafına uyarılarda bulunurken, şartları yerine getirmeyenlere de cezai işlem uyguladı.

Vatandaşların gönül rahatlığı ile alış veriş yapmalarına olanak sağlamak amacıyla ilimiz genelinde kurulan semt pazarlarında ve diğer gıda üretimi ve satış yapan yerlerde denetimlerini aralıksız bir şekilde sürdüren Belediye Zabıta ekipleri, vatandaşın sağlığını her şeyin üstünde tutuyor.

181 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.