Hoşgeldiniz  

VATANDAŞIN SESİNE KULAK TIKANIYOR

Halit BEYTÜT | 21 Mart 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Günlerdir 31 Mart yerel seçimi için liderlerin söylemlerini dile getirip böylesin onur kırıcı üsluplarından vazgeçmeleri konusunda yazlar yazıyorum.

Bizler vatandaş olarak liderlerimizden bunu rica ediyoruz ve seçimin gergin geçmemesi içinde söylemlerini yumuşatmalarını istiyoruz da üzülerek ifade etmek isterim ki vatandaşın söylediğini kulaklarının duymadığını ve vatandaşın bu isteğine kulak asmamalarını gözlemliyoruz.

Vatandaşların isten kulak asmayan siyasetçiler vatandaş nezdinde her geçen gün itibarsızlaşıyor ve saygı gösterme konusunda gereken inceli yapma gibi bir düşüncenin içine girmiştir.

Bu ülkenin huzurunu bozma, milleti ikiye ayırma gibi söylemler artık çağdışı söylemlerden öteye gitmemektedir.

Yıllardır birçok seçime tanık olduk ama hiçbir seçimde böylesine hakarete varan söylemler onur kırıcı tutum ve davranışlar sergilenmemiştir.

Liderlerin ergilik taşıyan söylemleri karşısında vatandaşlar da neredeyse ikiye ayrılan bizden olanlar ve bizden olmayanlar gibi bir tutum içine girme talihsizliğine uğramışlardır.

Sonuçta bu bir yerel seçimdir ve bununla hükümet de devrilmez mevcut iktidara bir halel getirmez ama her nedense liderlerin söylemleri tüm vatandaşlar tarafından son derece büyük bir kızgınlıkla karşılanmaktadır da buna kulak asan bir liderin olmaması da son derece büyük bir talihsizliktir.

Bu yüzden vatandaş ne derse desin n istere istesin vatandaşı nazarı itibaren alınmamaktadır. Hal böyle olunca da vatandaş kendisinden oy talebinde bulunan siyasetçiye artık güvenmeme gibi bir duyguya kapılmıştır.

Bizler yaşadığımız tüm seçimlerde bizler büyük vaatler verip seçildikten sonra vaatlerini unutma gafletinde bulunan birçok siyasetçiyle tanışmışızdır.

Soluğu Ankara d alan sözde milletin vekili oldukların söyleyenlerin milletin verdiği vekâleti nasıl kendi menfaatleri ve çıkarlar için kullandıklarına da tanık olmuşuzdur.

Bu yüzden vatandaşın özünde artık milletvekili ve liderlerin hiçbir kıymeti harbiyesi kalmamıştır.

Yeri gelince milleti yere göğe sığdıramayanların sadece seçimlerde vatandaşı düşündüklerine tanık olduk ta hala birilerinin çıkarları için kendimizden feragat edip hak etmedikleri oylarımızı vermekten imtina etmiyoruz.

Bizleri gerçek manada yöneten ve milletin sayesinde bulundukları makamda millete verdikleri sözleri tutan erdemli siyasetçilerin artık özlemini çekmekteyiz.

Bu ülkenin en büyük pastasını yiyen ancak kendi vatandaşın refah düzeyini düşünmeyen bedbaht yöneticileri kesinlikle istemiyoruz.

31 Mart yerel seçimine kavgaya kırgınlıkları mahal verilmeden atlatmak hepimizin en büyük dilek ve arzusudur. Bunu tüm liderler böyle bilsinler istedik.

304 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.