Hoşgeldiniz  

VATANDAŞIN SESİNE KULAK VEREN YOK

Halit BEYTÜT | 29 Ağustos 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemizin son zamanlardaki durumunu bilmem anlatmama gerek var mı diye başlamak istedim.

İşsizliğin doruğa ulaştığı üniversite mezunlarının artık temizlik işinde çalışmaya başladıklarını söylesem sanırım abartmış olmam.

Beri yanda iktidarın hal böyle iken ve işsizliğin had safhaya ulaştığı bir dönemi yaşamamıza rağmen iktidar kanadının hala bunu görmezlikten gelmesi ve peşi sıra zamlar yaparak vatandaşın yükünü artık taşımazlığa sürüklenmese İşsiz vatandaşların ne yediği ne içtiği ardık zatı muhteremlerin umurunda bile değil.

Unutmasınlar ki günkü makama işte bu garibanların sayesinde bu günkü konumda olduklarını bile artık unutmuş bulunanlar vatandaşa karşı nasıl ahde vefa borçlarını ödemekte inat ettiklerini de biliyoruz.

Biliyoruz da ne yazık ki onların umurunda ile değildir Vatandaş istediği kadar feryat etsin bunu duymama alışkanlıklarını sürdürmekte inat ediyorlar.

Beyefendilerin karnı tok sırtları pektir ya fakirin boğazına sıcak bir yemek bile girmediği onları için hiç ama hiç bir şey ifade etmiyor.

Ama unutmasınlar ki keser döner sap döner gün gelir hesap dönerde onların bu vurdumduymazlığa kendileri düşeceklerdir.

Fakirini yalnız bırakın onlara karşı görevlerini yerine getirmemekte ısrar edenlere söylenecek tek bir söz vardır o da Utanın artık uyuduğunuz gaflet uykusundan uyanın şu ölümlü dünyada insanların hakkını verdiği vergilerle şatafatlı hayat yanlar gün gelir bir lokma ekmeğe bile muhtaç olacaklardır.

Bu ülkenin insanı böylesine bir unutulmuşluğu kesinlikle hak etmemiştir.

Hal böyle olunca vatandaşımızı böylesine zorlu bir yaşam tarzına sürdürülmeleri ne denli haksızlıktır bunu anlamış değilim sadece işsizler değil memurlar, emekliler, asgari ücretliler de artık zorlu yaşam koşulları altında büyük bir yaşam mücadele içine girmişlerdin yarınlarından umut kesen vatandaş iktidara karşı olası bir seçim döneminde gerekeni yapacaklarını da açıkça söylemekten kaçınmamaktadırlar.

Kendi ülkesindeki vatandaşı refah düzeyine ulaştırmak değil kendi çıkarları uğruna vatandaşını perişan eden bir iktidardan Allah razı olmasın demekten başka bir şey gelmiyor

Dileğimiz yıllardır iktidarlardan çeken vatandaşımıza refah düzeyini insan onuruna yaraşır bir iktidarın gelmesidir ehli vicdan sahibi bir iktidar gelirde vatandaşımız da rahat bir nefes alma imkânının bulur.

284 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.