Hoşgeldiniz  

VATANDAŞIN YÜZÜNÜ HİÇ Mİ GÜLDÜRMEYECEKSİNİZ?

Halit BEYTÜT | 04 Ekim 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Mevcut iktidar vatandaşa yüklediği ağır yükü habire ağırlaştırmakta ve bunun doğal sonucu olarak vatandaş artık gerçekten bu yükleri kaldıramayacak duruma düşürülmüştür.

Zam furyaları ardı ardına gelirken, halkın alım gücü inanılmayacak kadar azalırken, emeklinin, işçinin, memurun gelirleri ise habire kısıtlanmakta ve alım güçleri dayanılmaz doruğa ulaşmaktadır.

20 yıldan bu yana halkın kendilerine lütfettiği bir iktidarı halkın yüzünü güldürmemekte ısrar eden bir iktidarın halka karşı hiç mi ahde vefa borcu yok.

Halkın olmazsa olmaz elektriğine, kışın ısınabilme amacıyla kullandığı doğal gaza inanılmaz zamları reva görmek halka böylesine çaresiz bir yükü yüklemek hangi insafa sığar anlamak mümkün değildir.

İktidar böylesine acımasız zamları pesi sıra getirirken bundan cesaret alan fırsat düşkünü gerek gıda ve gerekse de yaşam gereksinimlerini satanlarda adeta moda imişçesine zam furyalarıyla halkı büsbütün sömürmeye devam ediyorlar.

Ülkenin bütün illerinde denetimler olmayınca bu fırsat düşkünlerinde meydan bos bırakılmakta ve halk büsbütün perişanlığa sürümlenmektedir.

Halk 20 yıl bizleri refaha ulaştıracak düşüncesiyle hiç bir siyasi partiye vermediği bir sansı edinen iktidar ise vatandaşını böylesine çaresizliğe itenlere karşı ne yazıktır ki caydırıcı bir önlem alma gereğini bile duymuyor.

Vatandaş artık çaresiz, vatandaş artık umutsuz, vatandaş artık yarınlarından bile umudunu keser hale getirilmiştir.

El insaf artık yeter dememek için kendimizi zor tutuyoruz.

Bağıracak, çaresizliğimizi haykıracak bir ses bile çıkaramıyor adeta kaderimize rıza gösteren bir ulus haline dönüştürülmüşüz.

Bu dönemde halkın rahat bir nefes alabilmesi adına hiç mi bir önleme başvurulmayacak ya da halkın yüzünü bir nebzecik bile olsa yüzünü güldürmemekmişsiniz?

Ülkemin genelinde şikâyetler ayyuka çıkmış bu ortamdan çıkmak için feryat figan ediyor da kulaklar tıkanmış sesler duyulamaz olmuştur da hala ülkenin durumunu güllük gülistanlıkmış gibi göstermeye duyarsızlar var ne yazık ki.

Bu ezici duruma halk ne zamana kadar sabreder veya katlanır bilinmez ama görünen o ki ülkede vatandaş artık dayanamaz duruma düşürülmüştür.

Dileğim vatandaşı kısıtlanmış feryatlarının vakit geçirilmeden duyulması ve bu haykırışlara kulak verilmesidir.

29 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.