Hoşgeldiniz  

“VATANDAŞLARIN YÜZDE 40’I SU PARASINI DÜZENLİ ÖDEMİYOR”

admin | 11 Şubat 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman’ın içme ve kullanma suyunu sağlayan Batman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü (BASKİ) vatandaşların yüzde 40’ının su faturası bedellerini düzenli ödemediğini belirtti.

Biriken su borçlarının ödenebilmesi için zaman zaman belediyenin fedakârlıkta bulunarak borç faizlerini asgari düzeye düşürdüğünü belirten belediye yetkilileri buna rağmen bazı vatandaşlar su paralarını zamanında ödemediğini hatırlattı.

Bu durumun su faturalarını düzenli olarak ödeyen yüzde 60’lık kesime haksızlık olduğunu hatırlatan yetkililer su sunumunda herhangi bir sıkıntı meydana geldiğinde duyarlılık gösteren vatandaşların aynı duyarlılığı su bedellerini ödeme noktasında da göstermelerini beklediklerini söylediler.

Geçen yıl biriken su borçlarının tahsilâtının yapılması için uygulamaya koydukları faiz affı ve ödeme çağrılarına duyarlılık gösteren vatandaşların 25 milyon lira civarında borç ödediğini belirten yetkililer, bu paralarla daha iyi hizmet sunmak için çalıştıklarını ifade ettiler.

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Batman Belediyesi Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz fatura ödemeleri konusunda duyarlılık beklediklerini ifade ederek: “Batman Belediyesi ucuz su sunumu konusunda Türkiye’nin sayılı merkezleri arasında bulunmaktadır. Hemşehrilerimiz 2 lira bedelle (Metreküp) su kullanmaktadır. Amacımız halkımıza hizmeti en ucuz şekilde sunmaktır. Ancak düzenli hizmet sunumu için herkesin katkısı gerekmektedir. En azından su faturası bedeli zamanında ödenirse bizim de kaliteli hizmet sunumumuz daha hızlı gerçekleşecektir. Kentin su ihtiyacını sağlayan boru ve hatları yenileme çalışmalarımız aralıksız sürdürülüyor, sürdürülecektir. Kentin bu konudaki yükünü sorumluluğunu zamanında yerine getiren vatandaşların boynuna atmak da doğru bir davranış değildir” dediler.

226 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.