Hoşgeldiniz  

VEKİLLER NE İŞ YAPAR…

Halit BEYTÜT | 19 Ağustos 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Tek başkan sistemine geçildiğinden beri parlamenter sistemin sadece adı kaldı.

Çeşitli illerden TBMM çatısı altında görev yapan milletin vekillerinin sanırım sadece isimleri kalmıştır. Ülkemizin çeşitli illerinden seçilen ancak temsil ettikleri il için hiç bir katkılarının olmaması vekil sıfatlarının da bir anlam taşımadığı gerçeği göz ardı edilmemelidir.

Tek başına ülkeyi yönetenler üzülerek ifade etmek isterim ki üst makama bile çıkamayan ve sorunlarını anlatamayan vekillerinde bundan son derece rahatsızlık duydukları bir gerçektir.

Milletin oylarıyla seçilip millete karşı ahde vefa borçlu oldukları gerçeğini artık göz ardı eden vekillerin hiç ama hiçbir fonksiyonları kalmamıştır.

Tek adamın iki dudağı arasında çıkan söz artık değişmeyen bir kanun halini almıştır. Bu nedenle parlamenter sistemin yenide oluşması tüm millet tarafından özlemle beklenmektedir.

Ülkemin durumu hiç de iyi gitmemektedir.

Binlerce yine sayılar artık milyonlara ulaşan gençlerimiz ayakları üstünde duramamanın hasretiyle yanıp tutuşmaktalar. Yetişmiş beyin olarak nitelenen üniversite mezunlarımız kahve köşelerinde iş bulma umutlarını tamamen yitirmektedirler.

Ülkemin insanları yine üzülerek ifade etmek isterim ki zam furyası altında inleyen ülkemin vefakar insanının feryadı duymazlıktan geliniyor.

Bizler istediğimiz gibi hareket ederiz vatandaşın sırtına taşıyamayacağı yükler yükleriz diyorlar da vatandaşın hala bu zulüm karşısında sessiz kalmasına bir anlam verilmiyor.

Geçtiğimiz günlerde Bulgaristan da elektriğe zam yapıldığı için tüm ülke ayağa kalktı da zamlar geri alındı Bizlerde her gün vatandaşın canını yakan zamların ardı arkası kesilmemsin karşı sessiz kalmanın artık kesinlikle bir anlamının kalmadığını ifade etmekte yarar görüyorum.

Bu nedenle ben vekillerimizin mecliste ne yaptıklarını merak edip duruyorum.

Milletin sıkıntılarını mecliste anlatmaktan aciz olan vekillerin hiç ama hiçbir sıfatlarının da kalmadığın düşünüyorum kağıt üzerinde vekil görünüyor olsalar da milletin nazarında onlar artık birer emir kulu olmaktan öteye gitmemektedirler.

Bu ülkenin vatandaşlarına karşı minnet borçlu oylan vekillerin kendi halkına karşı hiçbir hizmet yapmamaları artık bilinen bir gerçektir.

Çünkü reisin emrine itaat etmeyenlerin son herkesçe bilinmektedir.

Olan da zaten her zamanki gibi sessizliğini koruyan ve çaresizlik içinde kıvranan halka oluyor.

245 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.