Hoşgeldiniz  

VERİLEN DESTEĞİN İKİ KATI CEZA KESTİLER

Halit BEYTÜT | 25 Mayıs 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Tüm istemlere rağmen pandemi döneminde ve kısıtlamalara rağmen destek göremeyen vatandaşlara şimdi her ne hikmetse 5 bin 3 bin ve 1000 liralık destekler verilme sizleri verildi.

Kimlerin bu desteklerden yararlanacağı da bir muamma.

Verilecek olan destekler için bin dereden su getirme gibi şartlar ileri sürülüyor.

Kimilerine sorgusuz sualsiz destekler verilirken en çok mağdur olanlara ise ne yazıktır ki zor şartlar ileri sürülerek bu destekte mahrum ediliyorlar.

Bir destek verilmek istenirken bunun şartsız şurtsuz verilmesi gerekirken maalesef yine mağdur olanlara üvey evlat muamelesi reva görülüyor.

Benim ülkemin insanlarını tümüne yakını bu pandemi illetinden büyük oranda mağdur olmuş ve çaresizliğin pençesinde kıvranıp durmuşlardır da böylesi bir durumda olanlara neden şart koşuluyor anlamak mümkün değil.

Ülkemin vefa timsali olan insanlarımızın da artık yüzlerinin gülmesi en büyük dilek ve arzumuzdur.

Simdi hasbelkader bir destek verme lütfunda bulunuluyor ama bu destek verilirken bunun da bir lütuf olmadığını ve bu paranın iki katını pandemide vatandaşa verilen cezalardan karşılandığı şüphesini de doğurmuştur da bunu kendilerine bir ikramları olduğunu söyleyenlerin ne kadar mantıksız bir söylemde bulunduklarının da bir göstergesi olmuştur.

Benim vefa timsali vatandaşlarımızın bu pandemi döneminde ne kadar çaresizleştiklerini görmezden gelip sadece bir sadaka niteliğinden öteye gitmeyen bir desteği de acayip zartlar ileri sürerek vatandaşı güç durumda bırakmaları asla kabul edilemez.

Tüm dünyayı da saran pandemi döneminde ülkeler kendi vatandaşlarına gereken her türlü desteği verirken, benim ülkemin insanları hiç bir destek göremeden zor koşullar altında yaşam mücadelelerini sürdürmek zorunda bırakıldılar

Simdi verilen bir kaç kuruşluk desteği bile müjde diye vatandaşlarla adeta alay edilmekten bile kaçınılmıyor.

Ben her ne kadar sadaka niteliğini taşısa bile verilmesine karar verilen destekten tüm ülke insanının da yararlandırılması gerektiğini vurgulamak istiyorum.

Dileğim bu desteğin vatandaşlarımızın az da olsa yaralarına bir nebze olsun fayda sağlamasını temenni ediyorum.

63 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.