Hoşgeldiniz  

VİRÜS FIRSATÇILARINA DA ÖNLEM ALINIZ LÜTFEN…

Halit BEYTÜT | 29 Eylül 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Korona virüs için ülke genelinde alınması gereken önlemlerle ilgili her gün yeni düzenlemeler getirilirken koronayı fırsat bilip mağdur halkı sömürme politikalarından vazgeçmeyen paragözler ne yazıktır ki sattıkları ürünlere hemen hemen her gün yeni zamlar eklemekten geri kalmamaktadırlar.

Virüsü fırsat bilip ürünlerine zam üstüne zam bindiren vicdan yoksunu alışveriş merkezlerinin raflarındaki etiketler her gün değişmekte ve halkımızdan haksız yere kazanç temin etmeyi kendilerine alışkanlık yapmışlardır.

İlimizde de özellikle Gülistan caddesinde iki alışveriş merkezsi var bunlarda paragözlerin tatminsizliklerine ayık uydurarak sattıkları ürünlere ha bire zam yapmakta ve halkımızın adeta canını okumaktan kaçınmamaktadırlar.

Batmanda alışveriş merkezlerine her gün penileri eklenirken işsizliğin şampiyonu olan Batmandaki vatandaşların cebinde kalan birkaç kuruşu bile almaya başlamış bulunmaktadırlar.

Özellikle ucuzluk reklamlarını yapıp aslında denetimleri yapılmayan BİM; 1001! Ve ŞOK gibi alışveriş merkezleri inanılmaz zamlarla zam furyalarını her gün raflarına taşımaktan kaçınmamaktadırlar.

Gülistan caddesinde bunular Mısır Çarşı ve Halk market adı altında sözde ucuz ürün sattıklarını iddia edenlerinde ürünlerine her ün yaptıkları inanılmaz zamlarla vatandaşımızın canını acıtmaya devam ediyorlar.

Ben özellikle belediyemiz zabıt ekiplerine seslenmek istiyorum ve bu kendini bilmezleri denetim mekanizması altına olmaları ve her gün raflardaki etiketleri değişip değişmediğini kontrol etmeleri gerekmektedir.

Virüse karşı aldığınız önlemler kadar vatandaşın canına okuyan bu doyumsuzlara karşı da gereken önlemleri almanız biz vatandaşları ziyadesiyle memnun edecek ve bu açgözlülerin daha çok piyasayla oynamalarına engellenmiş olacaktır.

Ben özellikle batmandaki denetim mekanizması ile ilgili kurumun da bu denetimlerini çokça yapmaları ve bu vicdan yoksunu kişilerine artık istedikleri gibi at oynatmalarını fırsat verilmemelerine engel olmalıdırlar.

Bunu özellikle vatandaşlarımız adına rica ediyorum zamlarla haksız kazanç elde edenlerin artık bu ilde istedikleri fiyata istedikleri zamlarla alışveriş e vatandaşı mahkum etmelerine izin verilmemelidir.

Batmanda işsizliğin had sahada olduğu hepimizin malumudur hal böyle iken hala alışveriş merkezlerinin açılmasına müsaade diliyor ve zaten yoksul olun işsizler ordumuzun fertlerini eziklik çemberine sürüklemeyip duruyorlar.

Batmanda Denetim mekanizması işlemediği sürece bu vicdan yoksunu haksız kazanç elde etmek isteyenlerin mekanı olmakta asla kurtulamayacaktır.

136 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.