Hoşgeldiniz  

VİRÜS, GAZETELERİ DE VURDU

admin | 25 Mart 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Basın İlan Kurumu (BİK), corona virüs tedbirleri kapsamında basın çalışanlarının sağlığı için yeni bir karara imza atarak “İllerde vasıflı gazeteler dönüşümlü olarak yayım yapabilecek” dedi.

Batman Basını, ortak anlaşmaya imza atarak, dönüşümlü yayıma geçme kararı aldı.

Batman Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Ercan Atay, halkın haber alma hakkının sağlanması ve kamuoyunun aydınlatılması görevi kapsamında 7-24 sahada emek harcayan basın işçileri için ortak karara imza attıklarını söyledi.

BASIN EMEKÇİLERİNİ KORUMAK ZORUNDAYIZ

Batman’da vasıflı gazetelerle anlaşarak dönüşümlü yayıma geçtiklerini belirten Başkan Ercan Atay “Corona virüs salgını, basın sektörünü derinden etkiliyor. Sektörde özveriyle çalışan basın emekçileri ve halkın doğru haber alması amacıyla yayınlarını sürdürme mücadelesi veren basın kuruluşlarının bu zor dönemde bazı önlemler alınması zorunlu hale geldi. Basın İlan Kurumu, kolaylaştırıcı önlemler aldı. Halkı doğru bilgilendirmek için özveriyle çalışan basın çalışanlarının enfekte olmadan görevlerini yapmalarını sağlamak zorundayız. Basın İlan Kurumu kararları doğrultusunda Batman’da da bazı tedbirler alacağız. Bu çerçevede ilimizde günlük yayım yapan vasıflı 4 gazete arasında anlaşma yaptık. Bekleme süresindeki Pusula Gazetesi ise yayınına devam edecektir. Dönüşümlü olarak her gün farklı 2 gazetenin yayımlanması uygun görülmüştür. Vasıflı olmayan ve özveri ile günlük yayım yapan 11 günlük gazete ise Cuma Gününden itibaren yayıma ara vermiştir. İçinde bulunduğumuz durum bizleri bir takım tedbirler almaya zorladı. Temennimiz, kaos ve sağlık tehdidinin bir an önce ortadan kalkmasıdır” dedi.

217 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.