Hoşgeldiniz  

VİRÜSTEN NEMALANANLAR

Halit BEYTÜT | 27 Aralık 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Dünyanın başına bela kesilen bir virüsü ne Amerika’nın füzeleri ne dünyanın gelişmiş ülkelerinin teknolojisi durdurabildi ne mega denilen Amerika nede Rusya bu küçük virüs karşısında aciz kaldı.

Bunun yanı sıra insan hayatını hiçe sayan dinleri imanları para olan vicdan yoksu olanlar ise bu ölümcül virüsü bile hâksiz kazanç elde edebilmenin vicdansızlığını başlatmış bulunmaktalar.

Zorunlu gıda ürünlerinden tutun iğneden ipliğe sattıkları emtialar insanların taşıyamayacağı zamlarla soygunculuğa başladılar.

Bu ne hadsizlik bu ne Allahtan korkmazdık yarabbim.

Böylesi insanların can derdine düştüğü bir dönemde bile haksız kazanç elde etmeyi kendilerine alışkanlık haline getiren bu rezil ve de utanmazlara ne yazıktır ki dur diyen bile yok. Olanda doğal olarak insanlara oluyor.

Batmanımızda bile vatandaşların artık alamaz hale getirilen bu durum özellikle dar gelirli vatandaşlarımızı derinden sarsıyor.

Denetim mekanizmasının islemediği ilimizde satıcılar istedikleri ürünü istedikleri fiyata satmaya başlamış bulunmaktalar.

Böylesi denetimin olmadığı bir ilde vatandaşlar artık beslenmeyi bile bir kenara atmış oluyor.

Bu vurdumduymazlığa il yöneticilerinin de sessiz kalmasından cesaret alan paragöz vicdansızlar alışkanlıklarına cesaretle devam ediyorlar.

Artık yeter bu haksız soygunculara dur demenin zamanı gelmiş geçiyor da yetkililerin bir an evvel denetim mekanizmasını acilen devreye sokmalarında büyük yarar olacaktır.

Bu ilde her isteyenin istediği gibi para kazanması önlenmelidir.

Aylardan Aralık yılın son günleri. Garbın afakını sarmış karanlık.

Biliyoruz ki artık bu dünyada insanlık kayıp.

O yüzden virüs yangınından kurtardığımız değerlere sımsıkı sarılmalıyız.

Başkaları için gurur olabilir ama paranın örttüğü ayıplar bizler için hala ayıp.

Ya aslanın ağzından alacağız lokmayı ya da kafamızı aslanın ağzına sokacağız çünkü başka çaremiz kalmamış bizleri çaresizleştiren ve bizleri bir avuç paragözlere mahkum eden duyarsız yöneticiler utansın.

117 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.