Hoşgeldiniz  

VİRÜSÜN SOKAĞA GELMESİNE BİLE AZ KALDI…

Halit BEYTÜT | 14 Eylül 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Tüm dünyayı sarıp sarmalayan korona virüsü artık normal hayatımızı öylesine aratır hala geldi ki anlatılmaz.

Hal böyle iken yapılan tüm kaz ve uyarılara rağmen hala maske takmama, sosyal mesafeye uymama, temizliğe gereken titizlik gösterilmeme gibi kurallara uymazlık almış başını gidiyor.

Yetkililerin her gün yaptıkları uyarılara rağmen maske takmamakta ısrar edenlerin ne kendilerine ne de topluma saygı göstermedikleri artık gün yüzüne çıkmış bulunmaktadır.

İlimizde de üzülerek ifade etmek isterim ki maske takmamaya özellikle ısrar edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam etmektedir.

Valimiz tarafından yapılan ilimizdeki vaka sayısının gittikçe azaldığı açıklaması ile umutlandık ama gelin görün ki kural tanımayan ve de insanlara saygısı olmayan o kadar çok insan var ki istenilen kurallara uymamayı kendilerine alışkanlık yapan belirli bir kesim inatla kural tanımamayı marifet biliyor olacak ki uymama gibi bir hastalığa kapılmış bulunmaktadırlar.

Batman da özellikle ilimizin en işlek caddelerinden bir olan Gülistan caddesinde maskesiz dolaşmayı marifet bilenlerle dolup taşmaktadır.

Bu nedenle özellikle bu işlek caddemizde gereken denetlemelerin sıkça yapılmasında yarar olacağını düşünüyorum ve maskesiz dolaşanlara kesinlikle taviz verilmeksizin gereken cezai müeyyidelerin hayata geçirilmesi gerektiğini burada vurulmakta yarar görüyorum.

Batmanlı vatandaşlarımızın da bu ısrarcı kesimin artık gereken kurallara uymalarını kendilerini düşünmezlerse de toplumu düşünmeleri gerektiğini anlamaları gerektiğine işaret ederek maskesiz dolaşanlara gereken tepkiyi bundan böyle göstereceklerini işaret ettiler.

Dünyayı korkutan ve ülkemizde de artık bariz bir şekilde kendisini hissettiren bu lanet virüsü yenebilmenin tek yolu bilim adamlarının ve yetkililerin önerdiği kurallara toplum olarak uymamız gerekir aksi taktirde binlerce cana ml olabileceği ihtimal edilen bu virüsü inatlaşarak yenmemizin mümkün olmayacağını özellikle vurgulamak isterim.

Bu nedenle ben tüm vatandaşlarımızın artık hm kendilerini hm de toplumun katkı sağlamak adına gereken kurallar uymanın bir insanlık görevi olduğunu idrak edilerek tüm kurallara harfiyen uyulması adına gereken sorumluluğun hepimizin üstlenmesi gerektiğine vurgu yapmak istiyorum, dileğim en kısa zamanda bu lanetli virüsün son bulması ve insanlarımızın normal hayatlarına devam etmesidir.

Bu lanetli virüse yakalanıp hala hastanelerde yaşam mücadelesi veren hastalarımıza Allahtan Şifa. Yaşamlarını da yitiren insanlarımıza da yine Allahtan rahmet diliyorum.

Tüm vatandaşlarımızın artık gereken kurallara uyması ve ilimizdeki vakaların azalmasına hatta yok olmasına vesile olunması dileklerimle esen kalınız.

97 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.