Hoşgeldiniz  

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERLE KAHVALTI

admin | 27 Ekim 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Ulusal ve uluslararası ilişkilere önem veren, öğrencilerle her fırsatta bir araya gelmeye özen gösteren Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, yabancı uyruklu öğrencilerle Hasankeyf Uygulama Otelinde düzenlenen kahvaltıda buluştu.

Tanışma toplantısına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necmettin Sezgin, Uluslararası İlişkiler Ofisi Başkanı Prof. Dr. Hakan Samur, Genel Sekreter Doç. Dr. Ömer Faruk Ertuğrul, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Etkinliği düzenleme amaçlarının öğrencilerle bir araya gelip onları yakından tanımak olduğunu belirten Prof. Dr. İdris Demir, yabancı uyruklu öğrencilerin Batman’da olmasından memnuniyet duyduklarını, kendileri gibi birçok öğrencinin de Batman’a gelmesini istediklerini söyledi.

Rektör Demir, yabancı uyruklu öğrencilerin kültür elçisi olduğunu ve ülkemizde kazanmış oldukları değerleri kendi ülkelerine de götürerek yeni öğrencilerin ülkemize ve şehrimize gelmelerine öncülük etmelerini istediklerini kaydetti. Uluslararası alanda gönül birlikteliği yaratarak yeni köprüler kurmayı hedeflediklerini anlatan Rektör Demir, Türkiye’nin öğrenci yurdu bir ülke olduğunu hatırlattı.

Gençlerin ülkelerine donanımlı bireyler olarak dönmeleri için her türlü desteğe hazır olduklarını anlatan Prof. Dr. İdris Demir “Sizlerin şehrimizden ve ülkemizden memnun olarak ayrılmanız bizim için çok önem-li. Bunun için her türlü imkanı sizlere sağlamaya çalışıyoruz. Uyum sürecinize destek vermek ve farklılıklarımızla zenginleşmek bizim temel hedefimiz. Ülkemizdeki değişim ve gelişimin sizlere yansıması ve bu değerlerin sınırlarımızın dışına açılması için sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyuz” dedi.

Etkinlikte söz alan Uluslararası Gençlik Topluluğu Başkanı Kuveyt uyruklu Samar Alyounes, bu etkinliği düzenledikleri için Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’e teşekkür ederek üniversitemiz yönetimi ile böyle bir etkinlikte bir araya gelebildikleri için çok mutlu olduklarını söyledi.

Yabancı uyruklu öğrencilerle yapılan kahvaltının ardından hatıra fotoğrafı çekilmesi ve Hasankeyf gezisi ile etkinlik sona erdi.

36 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.