Hoşgeldiniz  

YAĞIŞLAR DURDU, ZAM YAĞMURU BAŞLADI…

Halit BEYTÜT | 06 Kasım 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

8 aydan bu yana yağışsız gecen ve bölge çiftçimizi önemli ölçüde etkileyen kuraklıktan sonra bir kaç günlük yağıştan sonra havalar yine güneşli günlere dönüştü ama bu kez de yapılan ve peşi sıra gelen zam yağmurlarıyla karşılaştık.

Her gün zamlarla uyanan ülke olduk.

Bu acımasız zam yağmuru altında ne yapacağını bilemez duruma düşen vatandaşın feryadını da ne yazıktır ki duyan yok.

Bunca zam yağmuruna rağmen kaderine rıza gösteren bir millet dünyanın hiç bir ülkesinde rastlanamaz ve böylesine bir çaresizliği sinesine çekemez.

Sanayiye zam yaptık konutlara değil diyorlar bu saçma sapan mazerete vatandaşların inanacağını mı sanıyorlar?

Bu millet artık uyanmıştır sanayide üretilen bütün emtialara da bu zammın yansıyacağını bilebilen millet bu mazeretlere artık kesinlikle inanmamaktadır.

Her gün zamlarla uyanan milletimizin artık dayanacak gücü kalmamış ve bu acımasızlığı asla hak etmemiş ama ülkeyi yönetenler ne yazıktır ki bu durum karsısında bile pişkin pişkin sırıtmayı yeğ görmekte ve hala ülkenin durumunun çok iyi olduğundan dem vurmaktalar.

Bu kadar acımasız zamlarla vatandaşını çaresizliğe itenler benim ülkemin yöneticisi olmayı asla hak etmiyorlar.

20 yıla yakın bir iktidarı reva gördüklerimizin kendilerine bu inanılmaz fırsatını verenlere karşı ne denli insaf yoksunu olduklarını ortaya koymuşlardır.

Vatandaşın oylarıyla bu makam ve saltanatı sürenlerin vatandaşa karsı gereken sorumluluklarını yerine getirmeme düşünceleri gerçek manada vatandaşa ihanettir.

Ne yapılmak isteniyor bu milleti aç açıkta mı bırakmak isteniyor?

Bilinmez ama bilinen bir gerçek var ki o da vatandasın artık yasam gücü bile tükendiğidir.

İşçisi, memuru, emeklisi, dahası binlerce milyonlarca insanımızın açlık sınırı altında inim inim inlediği gerçeği gün yüzüne çıkmış ama zati muhterem iktidar hala hayal peşinde koşup şahlandığından bahsetme gibi bir talihsizlikte bulunuyor.

Bu böyle devam edemez, bu vurdumduymazlık sürüp gidemez, bu zulüm ilelebet devam edemez bunun da sonu gelecek ve bu acıyı millete yaşatanlar elbette ki bir gün alaşağı olup hak ettikleri yere ineceklerdir.

Bu aziz millete reva görülen acımasız zamların elbette sonu gelecek ve bu zamları reva görenler eninde sonunda ektiklerini biçeceklerdir.

Bundan kimsenin kuskusu ve endişesi olmasın.

26 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.