Hoşgeldiniz  

YALAN DOLANLA ÜLKE YÖNETİLİYOR

Halit BEYTÜT | 20 Kasım 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Siyasete olan güvenin artık kendisini tamamen yitirdiği bir dönemden geçiyoruz. Ülkeyi yönetenler ekonomik durumun çok iyi olduğunu söyleyiversin ülkenin içindeki vatandaşın nasıl kan kustuğunu da umursamamaktadırlar.

Maliye bakanı sağ olsun her TV’ye çıkıp açıklama yaptığında tünelin ucundan ışık göründüğünü söyleyip duruyor ama her nedense bu ışığa bir türlü ulaşılamıyor. Cumhurbaşkanımız emeklilerin bin liradan aşağı almadıklarını söylüyor buna dul ve yetimlerin aldıkları maaşı görmezden geliyor.

Emekli, dul ve yetimler, işçisi, memuru öylesine zor bir yaşam koşulları altında yaşamakla iç içe kaldıkları halde bunu hala görmezlikten gelen iktidarın yalama taktiklerinin ardı arkası kesilmiyor.

Ülke insanı son yıllarda zam furyası altında inimi inim inlerken ve evine artık ekmek bile götürmekte zorlanırken, hala ülkenin güllük gülistanlık olduğunu gösterme talihsizliğinde bulunanların da artık kendilerine gelmelerini ve vatandaşı artık oyalamaktan vazgeçmeleri gerektiğini özellikle vurgulamak isterim.

Sefaletle iç içe yaşamaya itilen ülkenin büyük bir bölümüne her nedense feryatlarına kulaklar tıkanıyor ve kendilerini artık bulunmaz Hint kumaşı edasıyla ülkeyi yönetmeye kalkanların günün birinde bu kadar büyük haksızlıklarına ceremesini çekeceklerini de bilmeleri gerekir diye düşünüyorum.

Ülke insanı artık yapılan fahiş zamlarla yaşamını sürdürmekte zorluklar çekmektedir. Öğrenim kredisi alan binlerce üniversite öğrencisine şimdide haciz geriye dönüşü ödeyemedikleri için haciz korkusuna kaptırdılar.

Han bizim gençlerimiz bizin geleceğimizin teminatıydılar, hani gençlerimiz bizim yarınlarımızın büyükleriydiler.

Sadece sözde klan özde ise bir safsatadan öteye gitmeyen bu tutum ve davranışlarla gençlerimizin hayallerini yıkmaktan öteye gidilmiyor.

Vatandaşın oylarını verdikleri vaatlerle istediklerini elde eden siyasetçilerin artık vekil sıfatlarını taşıyamaz duruma geldiklerini burada vurgulamakta yarar görüyorum. Ülkeyi yönetenlerin vatandaşa karşı büyük sorumlukları vardır.

Bu sorumluluklarla hareket etmeyen ve vatandaşı arka plana iten bir zihniyet artık ülkemin vatandaşını tatmin etmekten uzak kalmıştır.

Bu nedenle artık hayatı bile yaşanmaz hale getirenlerin vatandaşın bedduasını almışlardır.

Kendileri tok başkasının aç olabileceğine ihtimal vermeyenler insanlıktan nasiplerini almamışlardır.

Bu ülkenin insanının yalanlarla avutanlar artık böylesi ilkel tutum ve davranışlarından vazgeçip gerçeklerle vatandaşın karşısına çıkmaları gerekir.

229 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.