Hoşgeldiniz  

YALAN DOLANLARLA BİR YERE VARILAMAZ

Halit BEYTÜT | 09 Kasım 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Öylesine bir dönemden geçiyoruz ki üzülerek ifade etmek isterim ki dürüstlük şiarıyla yaşam sürenlerin hiçbir şanslarının olmadığına tanık olmaktayız.

Yağcıların yalakalık yapanların çok itibar gördüğü bir dönemi yaşamak bize son derece büyük bir ıstırap vermektedir.

Daha düne kadar başkalarının emir kulluğunu yapanların bu gün emir kulluğu yaptıklarını bile unuttuklarını ve bir başka güçlüye meyil verdiklerini görüyoruz.

Hazreti Mevlana ya olduğun gibi görün ya da olduğun gibi görün sözlerini hatırlatan bir evreden geçiyoruz ne yazıktır ki bu yalaka kesimi ne oldukları gibi görünüyor ne de oldukları gibi olmayı benimsemeden sadece çıkarları için kula kulluk etmeyi kendilerine alışkanlık haline getirmişlerdir.

Bunun yanı sıra da üzülerek ifade etmek isterim ki yalakadan, yağcılıktan son derece memnun olan sözde etiketli insanlarımız da bu kesime olmadık itibarlıklar bahşediyorlar.

Gerçeklerden hoşlanmayan ortadaki gerçeği görmemeyi yeğleyenler etrafındaki dalkavukların yalakalıklarına dalıp etrafında neler olup bittiğini fark edemiyor.

Bu nedenle ben yağcılığı ve yalakalığı kendine meslek edinmiş olan bir kemsin her dönemde aynı yola başvurup kendilerine çıkar sağlamak için olmadık köpekliği yapmaktan bile çekinmemektedirler.

Üzülerek ifade etmek isterim ki ilimizde de bu ve buna benzer yalaka kesimi oldu gerçeğini de itiraf etmekten çekinmem bu kesim özellikle siyasetçilerimizin yanından ayrılmaz, siyasetçi bir seçimde bir yerlere geldiyse amenna gelmediyse hemen sırtını dönüp başka kapılara yönelirler.

Ben böylesine bir kemsi her seçimde görmüşümdür ve milletvekillerimizin arkasından bir gölge olmuşları ve onlarsız olmazlar olduklarını söyleyenleri çok gördüm ama vekil süreleri tamamlanıp köşelerine çekildikten sonra bu çıkarcı menfaat grubu sayesinde nemalanmış olan bu kendilerinden başkasını düşünmeyen yaratıklar bir selamı bile esirgemekten kaçınmazlar.

Bu nedenle ben alan ve dolanla kendilerine çıkar sağlayanların ne yazıktır ki bu gün artık itibar görmelerinden ve istedikleri gibi çıkar kazançlı çıkmalarından son derece büyük bir nefret duyduğumu özellikle vurgulamakta yarar görüyorum.

Bu ülkede artık çıkar ve menfaat gurupları itibar görüyor ve belirli makamlardakilerin yanı başında bulunmalarına olanak sağlanıyorsa vah benim ülkeme demekten başka bir şey gelmiyor elimizden.

Ülkemin zatı muhterem yetkilileri artık uyanın sizin yanı başınızda olup sizin için her türlü fedakarlığı yaparız diyenlerin aslında sizin kuyunuzu kazmaktan başka bir şey yapmadıklarını en kısa zamanda tanık olacaksınız.

261 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.