Hoşgeldiniz  

YALAN RÜZGARLARI…

Halit BEYTÜT | 09 Ağustos 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemizin içinde bulunduğu durum üzülerek ifade etmek isterim ki hiç de iç açıcı bir durum arz etmemektedir.

İşsizler ordusuna her geçen gün yeğnilerinin eklenmesi iş yerlerinin tamamen iflasa doğru gitmesi, hayat koşullarına her geçen gün yeni zamların eklenmesi ve vatandaşın alım gücünün büyük ölçüde zayıflatması, işçi memur emekli kesimlerin artık yaşam mücadelesine bile kaybetmekle karşı karşıya kalması çiftçilerimizin ektiğinin karşılığını alamaması, üretimin yerini tamamen tüketime terk etmesi ve istirhamın hiç olmaması gibi olumsuzluklarla boğuşan ülkemin yöneticileri ne yazıktır ki her gün pembe tablolar çizerek vatandaşı oyalamakla zaman geçirmeyi yeğlemektedirler.

Vatandaşın cebinde artık evine rahatlıkla ekmek götürebilme gibi bir sıkıntısının olduğu bu ortamda benim ülkemin maliye bakanı her gün Avrupa standartlarını yakaladık gibi gülünç sözlerle yalanlarına devam etmesi son derece talihsiz bir durumdur.

Karnı tık olanların aç gezenlerin halinden anlamadığı bir dönemi yaşamaktayız ve üzülerek ifade etmek isterim ki benim ülkemin insanı hiçbir dönemde bu denli mağduriyet yaşamamış ve bu denli perişan bir durumu düşmemiştir.

Hal böyle iken ülkemi yönetmekle sorumlu olan iktidarın zatı muhteremleri bunları görmezlikten gelip oyalamalarına devam etmekte ve vatandaşın içler acısı halinden anlamadıklarını kanıtlamaktadırlar.

Vatandaş aç vatandaş çaresiz vatandaş işsiz vatandaş evine ekmek götürebilmenin savaşı içine girmiş vatandaş hayat pahalılığından feryat ediyor vatandaş mutfağımda yangın var diyor de bu feryada ve bu serzenişe kulak veren bir tek Allahın kulu yok.

Ülkemin insanları bu çaresizliği ve bu perişanlığı asla hak etmedi kendirli sarayda büyük şatafat içinde yaşarlarken kendi vatandaşının ekmek peşine düştüğünü bile görmezlikten gelme gibi bir gafletin içine düşmüşlerdir.

Bu durumda bile hala sanki vatandaşına refah düzeyini insan onurun yaraşır bir düzeye getirmiş gibi davranıp ülkedeki insanların feryadına kulaklarını tıkamak gibi bir yanlışlığında içinde bocalayıp durmakta ve yalanlarla vatandaşı oyalamaya devam etmeyi yeğlemektedirler.

Benim fedakar ülkemin anlı şahlı ve de yiğit insanlarına bunu reva görenlerin iki yakasının bir araya gelmeyeceği gerçeğini görmezlikten gelenler günün birinde aynı çaresizliğe düşeceklerini akıllarının ucundan bile geçirmemektedirler.

Ama günün birinde bunun acısını mutlaka ama mutlaka onlarda çekecek ve ettiklerini bedelini çok acı bir şekilde ödeyeceklerdir.

100 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.