Hoşgeldiniz  

YALANLARLA AVUTULMAK…

Halit BEYTÜT | 22 Kasım 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Hayatımızı ve yaşamımızı zorlaştırıp sözde her şeyin güllük gülistanlık olduğunu hiç çekinmeden söyleyenlerin adeta oyuncağı olduğumuz bir dönemi yaşıyoruz.

Milletinin yaşamını nasıl zorlu bir mücadele ile sürdürdüğünü görmezlikten gelenlerin milleti ne denli düşündüklerine de tanık oluyoruz.

Zor koşullar altında yaşam mücadelesini verip çaresizleşen bir ulus nasıl mutlu olabilir ve nasıl kendisini yönetenlerde memnun olabilir?

Gideri çok ama geliri hep sabit kalan işçisi, memuru, emeklisi dönen dişli çarkların ardında ezilip duruyor ve de kıvranıyorsa ve buna da sadece seyirci kalıp sadece kendi makamını korumak için türlü türlü hayali söylemlerle vatandaşı uyutma taktiğini sürdürebiliyorsa artık bu ortamda güvenilecek veya dayanılabilecek bir sırtı da kalmamış demektir.

Biteviye vatandaşın sırtına yüklenen zam furyalarıyla halkının alım gücünü bitirenlerin hala pişkin pişkin çıkıp adete nara atmaları da sadece milletle alay edilmiş olmanın da bariz bir göstergesidir.

Milletin refah düzeyini insan onuruna yaraşır bir düzeye ulaştıracaklarını söyleyip vatandaşın alım gücünü bitirenlerin sahneye konulduğu bir senaryosu yazılıyor şimdi.

Cumhuriyet tarihinin en vurdumduymaz ve en umursamaz bir yönetimini sergileyenler artık millet nezdinde ne bir itibarları kalmış ne de bir güvenirliliği.

Vatandaşın yasam gereği olan gereksinimlerine her gün zam yüklemek bu en büyük umursamazlık ve en büyük vefasızlıktır.

Milyonlarca vatandaşın sırtına taşıyamayacakları yükleri bindirip sonra da benim milletim diyenlere bu millet “Biz senin milletin değiliz” diye haykıranların sesini bile duymayıp bildiklerini okumaya devam edenlerin asla milleti değiliz diyoruz.

Dolar almış başını gidiyor önlem alan yok. Vatandaşın gelirine gelir ilave etme düşüncesi yok. Ne haliniz varsa görün demek isteniyor.

TV ekranlarına çıkanlar ülkede büyük kriz yaşayan vatandaşı görmek yerine sadece ülkede durumun şahlandığından bahsedip yalanlarla milleti uyutmaya ve oyalamaya kalkışıyorlar.

Tüm bu şaklabanlıklara gerek yok çıkın sokaklara ve gidon vatandaşların ayağına da görürsünüz şahlanıyor muyuz yoksa büsbütün batıyormuşuz görürsünüz.

Yeter artık bu millete yaptığınız bu zulüm ve yeter artık attığınız yalanlara olan inanmışlığınız kendinize gelin sırt çevirdiğiniz millete yüzünüzü dönün de millet de görsün sizin sahte yüzünüzü…

20 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.