Hoşgeldiniz  

YARALAR DERİNLEŞİYOR…

Halit BEYTÜT | 24 Ocak 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Yüksek enflasyon, yüksek faiz, yüksek döviz kuru sarmal oldu.

Birbirini besledi ve yoksulluk ile işsizliği en büyük sorun haline getirdi.

İşçi, memur, çiftçi, esnaf, emekli, serbest çalışan, bordrolu isleyen hemen yüzde 70,80 ailenin geliri giderini karşılayamaz oldu.

İşçi işinden oluyor, çiftçi tarlasını terk ediyor, esnaf önünü göremiyor, emekli ucuz ekmek kuyruğunda…

Türkiye acı ilaç içiyor.

Şifa bulacak mı?

Onun garantisi yok dümeni kırılmış, rotası şaşmış, kaptanı şaşkın bir gemi gibi Türkiye, nereye gittiğini bilemez duruma getirildi.

İflasa gidiyor bir programı yok, indir faiz, yükselt faiz karmaşasıyla ülkenin canına okunuyor.

Pandemi döneminde iflasın eşiğine getirilen esnaf, serbest çalışan, emekli, işçi, memur öylesine bir çıkmazın içinde bocalayıp duruyor ki anlatılamaz.

Buna karşın yandaş medyanın tetikçileri hala ülkede hiç bir sorun yokmuş gibi yalan haberlerle iktidarın emir kulluğunu yapmaktan geri kalmıyorlar.

Milletin nefesi bile kesildi de hala iktidarın bu umursamazlığını utanmadan manşetlerine müjde gibi yansıtma talihsizliğinde bulunuyorlar.

Oysa milletin içi kan ağlıyor ayakta durabilmenin mücadelesini zorlukla sürdürmeye çalışıyorlar.

Artan hayat pahalılığı altında dar bütçeleriyle geçimlerini sağlamaya çalışanların ne kadar büyük bir çaresizlikle mücadele ettiklerini sağır sultanlar duymuyor, duymak bile istemiyor.

Millete acı ilacı içirip kendilerine şatafatlı sofra kuranların millete hangi gözle baktıklarını büyük bir ibretle gözlemliyoruz.

Ülkemin vefakar milletine böylesine bir çaresizliği yaşatmayı reva görenlerin millet nezdinde ne kadar itibarsızlaştıklarını bile umursamıyorlar.

Bu böyle devam etsin, millet bizi yine seçer diyerek kendilerini avutanların ne kadar yanıldıkları er ya da geç anlaşılacak ve millete bu vefasızlığının bedelin en acı bir şekilde ödeyeceklerini akıllarının ucundan bile geçirmemeye devam ediyorlar ama unutmasınlar ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner.

98 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.