Hoşgeldiniz  

YARALAR SARILACAK MI?

Halit BEYTÜT | 23 Mayıs 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Pandemi nedeniyle binlerce esnafımız, yüzbinlerce çalışanımız ve sayıları azımsanamayacak kadar çok vatandaş büyük ölçüde mağdur olup, zor hayat koşullarında yaşam mücadelesi ile karşı karşıya kaldı.

Hiç bir destek alamadan işyerlerini kapatan esnafımız öylesine bir çıkmazlığa girdi ki kirasını, doğalgaz faturasını ve elektrik faturasını ödeyemez duruma düştü de üzülerek ifade etmek isterim ki hayatlarının en karamsar dönemini yaşama talihsizliğine uğradılar.

Bir yanda pandemi illetiyle uğraşırken diğer yanda ise hayat ve geçinme mücadelesi ile çabalayan insanlarımıza ne yazıktır ki bir desteği bile görememenin acısı ile kıvranıp durdular.

Avrupa ülkeleri kendi vatandaşlarının sağlığını düşünüp her turlu desteği vatandaşlarına sağlarken benim ülkemin insanlarına ne yazıktır ki destek şöyle dursun üvey evlat muamelesine layık görüldüler.

Yarılamayı bile çok gördüler.

TV ekranlarına çıkıp ahkam kesen ülke yöneticileri ne yazık ki vatandaşın içine düştüğü bu elim durumu görmezlikten gelip her gün gündemi değiştirerek vatandaşı uyutma taktiğini yeğ gördüler.

Sadaka niteliğindeki destekleri bile allandırıp pullandıranların vatandaşa ne kadar değer verdiklerini de gözler önüne serdiler.

Simdi vatandaş aylardır düştükleri zor koşulların altından nasıl kalkabileceklerinin endişesini yasamaya başladılar.

Ülkenin yöneticileri pandemi suresinde vermedikleri ve birçok kesimin mağduriyetine neden olan desteği esirgeyenler vatandaşların yaralarını saracaklarını söyleyip duruyorlar.

Bizlerin bu söylemlere inanacağımızı sanıyorlarsa buna sadece gülüp geçeceğimizi ifade etmek isterim. Zor günlerde uzatamadıkları ellerini simdi uzatma gereğini duyuyor ve buna inanacağımızı umuyorlarsa son derece aldandıklarına da tanık olacaklardır.

Zengini daha çok zengin, fakiri de daha çok fakirleştirenlere kesinlikle inanmak sadece hayalden öteye gitmeyecektir.

Gönül isterdi ki pandemi suresince uygulanan kısıtlamalarda ülke yöneticileri vatandaşı mağdur etmeden bu sureyi atlatma başarısını gerçekleştirebilselerdi.

Dileğim bundan sonra pandemi suresince büyük mağduriyete maruz kalan vatandaşlarımızın yeniden toparlanabilme imkanını bulabilme sansını yakalayabilmeleridir.

76 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.