Hoşgeldiniz  

YARDIMCI KAYNAKLAR DAĞITILMAYA BAŞLANDI

admin | 27 Nisan 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

YARDIMCI KAYNAKLAR DAĞITILMAYA BAŞLANDI

Millî Eğitim Bakanlığı, LGS ve YKS sınavına girecek öğrencilere destek olmak amacıyla hazırlanan çalışma kitaplarını 8 ve 12’nci sınıf öğrencilerine ücretsiz dağıtması için eş zamanlı 81 ile gönderildi.

Bu kapsamda ilimize ulaşan YKS ve LGS çalışma kitaplarının okullara dağıtımına başlandı.

Daha önce Mili Eğitim Bakanlığınca gönderilen yardımcı kaynakların öğrenci ve öğretmenlerde büyük memnuniyetle karşılanmasının ardından MEB, LGS ve YKS sınavına girecek öğrenciler için yeni bir adım daha attı.

Millî Eğitim Bakanlığı YKS ve LGS sınavına girecek öğrencilere destek olmak için hazırladığı TYT-AYT ve LGS çalışma kitapları bastırarak 8. ve 12. sınıf öğrencilerine ücretsiz dağıtılması için illere gönderdi. Böylece MEB’in yardımcı kaynak kitap desteğiyle öğrenci velileri üzerindeki önemli bir maddi yük daha kaldırılmış oldu.

Hatırlanacağı gibi Millî Eğitim Bakanlığı, tüm eğitim kademeleri için öğrencilerin ek kaynak ihtiyaçlarını karşılamak üzere çalışma yaprakları, fasiküller, çalışma soruları, beceri temelli testler, LGS örnek ve YKS çalışma soruları gibi pek çok yardımcı kaynağı her ay düzenli olarak yayımlamaya devam ediyor. Bu kaynaklarla öğrencilerin yardımcı kaynak ihtiyacının ücretsiz giderilmesini amaçlayan MEB bu kapsamda şu ana kadar yurt geneli 24 milyon yardımcı kaynak kitabını öğrencilere dağıttı. Bu yıl LGS ve YKS sınavına girecek öğrenciler için son olarak 12 Milyon kitabın basımını bakanlıkça tamamlanarak illere gönderildi. 2021 yılı Ekim ayından itibaren ücretsiz olarak dağıtılan yardımcı kaynak kitap sayısı, daha önce dağıtılan kitaplarla birlikte yurt geneli 36 milyona ulaştı.

25 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.