Hoşgeldiniz  

YARDIMLAR İYİ DE

Halit BEYTÜT | 30 Mayıs 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Mübarek ramazan ayı nedeniyle fakir ve muhtaç ailelerine yapılması gereken yardımlar konusunda Batmanımızın ne denli duyarlı olduğunu biliyoruz.
Çok şatafatlı iftar yemeklerine varan kadar evlere yapılan gıda yardımlarını da takip ettik. Belediyemizin ve AK parti teşkilatının daha önceden tespit ettikleri evlere yardım kolilerinin dağıtıldığını biliyoruz.
Bunların hepsi gerçek manana sevindirici gelişmelerdir.
Tüm bu olumlu gelişmeler yapılırken, bazı gerçek manada fakir ve ramazan aynı son derece büyük zorlukla geçiren muhtaç ailelerimizin sanırım göz ardı edildiklerine tanık oluyoruz.
Aldığımız bazı duylumlar doru ise gerçek fakirler değil asıl muhtaçlar değil yine hali vakti yerinde olan insanlara bu yardım paketlerinin dağıtıldığı haberini almış bulunmaktayız.
Hali vakti olanların bir ramazan paketine tenezzül etmesi ve bunu da gerçek manada muhtaç ailelere dağıtılmasına neden olanların sanırım iki yakası bir araya gelmeyecektir, bu nedenle ben ramazan aylarında gerçek muhtaçların ince eleyip sık dokuyarak asıl verilmesi gereken insanların tespit edilmesinde son derece yarar olacaktır.
Yıllardır her ramazan ayında bu ve buna benzer söylentiler çıkmakta ve buna mahal vermemek adına erken titizlin yapılması gerektiğine değinmek isterim.
Fakir ve gerçek manada yoksul insanların bir paket ramazan kolisin böyle göz dikenlerin olması son derce acı bir tablodur.
Tespitler yapılırken özellikle yakınlarını ve hemşerilerini listeye yazanlar da en az fakirin ekmeğini elinden alanlar kadar suçludurlar. Bu nedenle mübarek ramazan ayının sonlarına doğru geldiğimiz bu günlerde gerek yetkililere ve gerekse de hayırsever insanların bu yardımlarını yaparken amacına yönelik gerçekleştirilmesi gerektiğin vurgulamak isterim.
Batman insanın ne denli hayırsever olduğun çok iyi bilen biri olarak böylesin çarpık bir dağıtımın gerçekleştirilmesinin amacına uygun bir şekilde yerine getirilmesinin son derece büyük bir haksızlık olmaktadır.
Ben fakirlerimizin tespiti olacağı zaman gözü gönlü tok olan insanların tespitte görev almalarının daha çok yarar sağlayacağına inanıyorum. Her şeye rağmen ramazan ayında gereken yardımları yaparak üzerlerine düşen sorumluluklarını yerine getiren başta belediyemiz ve AK Parti yetkililerine teşekkür ediyorum.
Bunun yanında yardımlaşmanın gizli olanının makbul edildiğine inanan iş adamlarımızın da ramazan ayında yaptıkları yardımları da göz ardı etmemek gerekir.
Ramazan ayının bitmesine sayılı günler kala başta ülkemiz insanı ile ilimiz vatandaşlarının mübarek Ramazan bayramlarını kutlar tuttukları oruçlarının Allah nezdinde kabul örmesini dilerim.
Bu vesile ile saygı değerli tüm okuyucularımızın bayramlarını kutlar esenlik ve sağlık dolu daha nice bayramlar dilerim.

532 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.