Hoşgeldiniz  

YARDIMLAŞMANIN EN GÜZEL ÖRNEĞİ

Halit BEYTÜT | 26 Ocak 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Elazığ ve Malatya da meydana gelen 6.8 şiddetindeki deprem tüm ülkemiz genelinde büyük bir üzüntü yaratırken üzülerek iade etmek isterim ki bazı kendini bilmez Allahtan korkmaz, kuldan utanmaz birileri tarafından adeta nankörlük ibretini ortaya koymaktadırlar.

Bunlardan ilki Kızılay başkanı Kınık efendinin depremden hemen sonra yardım amaçlı SMS ile 10 TL istemesi ve diğer yanda sosyal medyada bazı şeref yoksunlarının Elazığ Kürt mü sorusunu sorarak yani Kürt olsalar hayırlı olsun mu diyeceklerdi.

Gibi son derece utanç verici  sorumsuzlukların mimarı oldular.

Kızılay başkanı utanmadan millet can derdindeyken kendisinin hemen par ile söz etmesi bana göre ülkemizin Kızılayın yapılan en büyük ihanettir.

Şoven duygularla yaşam sürenlerin ise ırkçılığı hala dillendirmeleri ise zaten bilinen bir soysuzluktur.

Elazığ da meydana gelen deprem için ülkemizin her tarafından onların yaralarını sarmak için yardımlar yapılmak adına harekete geçilirken, birilerinin hala başka düşüncelerle hareket etmelerini son derece büyük bir Soysuzluk olarak telakki ediyorum.

Elazığ depreminde ülkemizin birçok ilinde hissetmesi ve üç günlük fani dünyanın bir dakikada nasıl yok olabileceğinin bir kanıtı olan bu depremden insanlık olarak büyük ders almamız gerektiğini özellikle vurgulamakta yarar görüyorum.

Elazığ depreminde kayıpların ne kadar olduğunu gizlemek isteyenlerin iki yakası bir araya gelmeyecek ve incinen kalplerde onarılması mümkün olmayan yaraların açılmasına neden olacaktır.

Bu nedenle bizler gerek Elazığ ilimizde ve gerekse de Malatya ilimizde depremde yaşamlarını yitiren vatandaşlarımıza cenabı Allahtan rahmet yaralılarımıza acil şifalar dileğinde bulunuyoruz.

Cenabı Allahtan böylesi doğal afetlerin bir daha ülkemizde yaşanmamasını diliyor.

Art düşünceleri taşıyıp böylesi bir acıyı bile dikkate almayıp başka yönlere çekmek isteyenlerin de Allah müstehaklarını versin. Ülkemiz genelinde yardımlaşmanın en büyük örneği sergilenirken birilerinin hal başka planlar içinde olmaları ülkemiz e v ilkemiz insanına yapılan en büyük hakarettir.

Cenabı Allahtan böylesi onarılması güç acıların bir daha yaşanmaması için gereken önlemlerin alınması konusunda da ülkemiz yöneticilerinin aklıselim davranmaları gerektiğini de özellikle vurgulamak isterim.

Bir kez daha iki güzide ilimizde meydana gelen depremlerde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet kederli yakınlarına başsağlığı ve yarlılarımıza da cenabı Allahtan acil şifalar dilerim.

137 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.