Hoşgeldiniz  

YARIŞMA BİRİNCİLERİ BELLİ OLDU

admin | 03 Haziran 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman İl Müftülüğünce Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında ‘Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’ düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca ‘2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ nedeniyle din görevlilerine yönelik düzenlenen ‘Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’ kapsamında il birincileri belirlenmesi kapsamında Batman İl Müftülüğünde yarışma düzenlendi.

Yarışma sonucunda Kuran-ı Kerim Okuma ve Hafızlık yarışmalarında  Batman il birincileri belli oldu.

Batman İl Müftülüğünde gerçekleşen yarışmada il merkezi başta olmak üzere Batman İlçelerinden din görevlileri Kur’an’ı Kerimi en güzel şekilde okumak için yarıştı.

Komisyon üyelerinin değerlendirmeleri sonunda Batman Merkez Mehmet Emin Terece Camii İmam Hatibi Havzullah Kavak Kur’anı Kerimi Güzel okuma kategorisinde il birincisi oldu.

Hafızlık yarışması kategorisinde Komisyon üyelerinin değerlendirmesi sonucu Batman Kozluk ilçesi Dere köyü yeni mahalle Camii İmam Hatibi Murat Ocak İl birincisi oldu.

Din görevlisi Havzullah Kavak, Gaziantep’te gerçekleştirilecek olan Türkiye Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Bölge Yarışmasına katılmaya hak kazandı.

Din görevlisi Murat Ocak ise, Adıyaman’da gerçekleştirilecek olan Türkiye Hafızlık Bölge Yarışmasına katılmaya hak kazandı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında düzenlenen yarışma sonunda dereceye girenlere Batman İl Müftüsü Turgut Erhan tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Yapılacak olan bölge finalinde ilimizi temsil edecek olan Havzullak Kavak ve Murat Ocak hocalarımızı tebrik eder, başarılar dileriz.

72 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.