Hoşgeldiniz  

YASA BOĞAN KAZA

Halit BEYTÜT | 12 Mart 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Sason’da Gürgenli köy yolunda kontrolden çıkan öğrenci servisinin uçuruma yuvarlanması sonucu iki vatandaşımızın hayatını yitirmesi, 25 hemşerimizin de yaralanması bizleri derinden üzüntüye sevk etti.

Ölenlerin iki kardeş olduğu ve birini tekstil atölyesinde çalıştığı diğerinin ise öğrenci olduğu belirlendi.

Yaralanan 25 kişi ise Sason devlet hastanesine ve Batman Eğitim ve Araştırma hastanelerine kaldırıldıkları ve tedavi altına alındıkları belirtiliyor.

Bu kaza duyulur duyulmaz ilimiz valisi Hulusi Sahin olay yerine giderek incelemelerde bulundu ve ölen iki kişinin ailelerine başsağlığı dileğinde bulunduktan sonra yaralananları da kaldırıldıkları hastanelerde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Bu elim kaza Sason ilçemizde olduğu kadar ilimizde de büyük üzüntüye neden oldu.

Özellikle kaza yapan minibüsün öğrenci servisi olması da apayrı bir üzüntüye neden olmuştur.

Öğrenci servislerine çocuklarını emanet eden ve onları güvenle ulaşacaklar yere götürmeleri bu araçları kullanan sürücülerin trafikte çok daha dikkatli olmaları gerektiğine de dikkati çekme gereğini doğurmuştur.

Bu konu ile ilgili olarak yetkili mercilerin özellikle okul taşıtıldığını yapan firmaların bu konuya daha ciddi eğilim göstermeleri yönünde gereken talimatları ivedilikle bu taşıyıcılara iletmesi kaçınılmaz olmalıdır.

Sason ilçemizin de gerek kaymakamlık nezdinde gerekse de oradaki yetkili mercilerce bu konuya artık ciddi bir önlem almaları konusunda gereken hassasiyeti göstermeleri kaçınılmaz olmalıdır bu araçları kullanan sürücülerin ne denli deneyimli olup olmadıkları ve bu sürücüleri kendi araçlarına alan taşıyıcı firmaların artık sürücüler konusunda sık dokuyup ince elemleri gerektiğini hatırlatıp böylesi başka kazaların önüne geçmeyi kendilerine sorumlu bir görev olarak kabul etmeleridir.

Bu nedenle ben Sason ve ilimizi yasa boğan ve iki kardeşimizin hayatını kaybetmesine ve 25 hemşerimizin de yaralanmasına neden olan bu kazanın bir daha yaşanmamasını diliyor, yaşamını yitiren iki kardeşimize Allahtan rahmet, yakınlarına sabır ve sebat diler, başsağlığı temennilerinde bulunuyor, yaralanan 25 hemşerilerimize de yine cenabı Allahtan acil şifalar ihsan eylemesini diliyorum bir daha böylesi acı kazaların olmaması için de tüm yetkili mercilerin gereken önlemleri acilen alınması temennisinde bulunuyorum

62 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.