Hoşgeldiniz  

YAŞAMI YAŞANMAZ KILDILAR…

Halit BEYTÜT | 18 Ağustos 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemizin kadirşinas vatandaşları son dönemlerde yapılan aşırı zamlarla yaşamını sürdürme çabası içine girerken siyasetçiler ne yazıktır ki vatandaşın durumunu düşünmek bile hatırlarına gelmiyor.
Ülkemizin insanı hiçbir dönemde böylesine acımasız zamlarla ezilmemiş ve böylesine düşünülmemiştir.
Kendi vatandaşını böylesine acımasız zam furyası altına alan bir iktidar vatandaşı ne denli düşündüğü de sanırım tüm millet anlamıştır her gün ülkedeki temel gıdalarına zam yapılıyor ve akabinde de vatandaşın alım gücünü sıfırlama girişimleri yineleniyor da kimsenin çıtı çıkmıyor işte ben buna anlam veremiyorum Millet yapılan her türlü zamma karşı tepki vermeyince de zaten zam verme eğiliminde olan iktidarda bunlar nasıl olsa sesini çıkarmaz düşüncesiyle vatandaşını her geçen gün bir önceki güne nazaran daha da perişan bir durum getirmeyi sürdürmekten kaçınmıyor.
Bu ülkeni işçisi, memuru, emeklisi asgari ücretlisi ne yer ne içer bakılmaksızın ezilip duruluyor.
Yazıktır günahtır bu ülkenin insanı böylesine acımasız zamlarla perişan edilmeyi asla hak etmemiştir.
En çok merak ettiğimiz konu ise kendi ellerimizle oy verip meclise gönderdiğimiz milletvekillerinin bu durum karşısında sus pus olmaları ve vatandaşın vekili olmayı hak etmedikleridir.
Halkın perişanlığı görmemezlikten gelen vekiller bizim vekillerimiz kesinlikle olamazlar.
Bu ülkenin insanını refah düzeyine ulaştıracaklarını söyleyip milletin oylarını aldıktan sonra millet sırtını çevirenler bu millet asla ve asla af etmeyecektir.
Her gün elektriğe doğal gaza ve ülkemin tüm ürünlere acımasız zamlar yapanlar günün birinde alaşağı olacaklarını da bilmeliler.
Bu gün zevke ve safa içinde yaşamlarını halkın sayesinde sürdürenlerin halka ahde vefa borçlu olduklarının hatırlamayanların iki yakası bir araya gelmeyecektir çünkü halkın bedduasını alanların iflah olmaları kesinlikle mümkün değildir.
Bu iktidar artık ömrünü tamamlamıştır 17 yıldan bu yana ülkemin yönetimini ellerinde bulunduranları halka karşı olan vefalarını ödemedikleri gibi vatandaşı perişan ettikleri artık tamamen gün yüzüne çıkmıştır.
Bu ülkenin vatandaşlarını her geçen gün yoksulluğa itenlerin artık bu ülkeyi yönetemedikleri ortaya çıkmış sadece kendilerini düşünme gibi bir zavallılık içine girmişlerdir.
Allah bizleri ve ülkemin tüm insanların böylesine zalimlik yapıp vatandaşı büsbütün perişan edenlerden korusun.

224 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.