Hoşgeldiniz  

YAŞAR KEMAL PARKI İNCELENDİ

admin | 21 Ağustos 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi Eş Başkanı Mehmet Demir, Belediye tarafından yenileme çalışmaları yapılan Yaşar Kemal Kent Ormanı’nda incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Belediye Fen İşlerinin Yaşar Kemal Kent Ormanı Yenileme ve Bağlantı yollarının ulaşıma açılması çalışmalarını yerinde inceleyen Eş Başkan Demir’e Belediye Meclis üyeleri, Belediye Birim Müdürleri ve teknik personel eşlik etti.
Yaklaşık 160 bin metrekare alandan oluşan Yaşar Kemal Kent Ormanı’nın yapılacak yeni düzenleme ile Batman’ın en büyük sosyal yaşam alanı olacağının bilgisini veren Eş Başkan Dr. Demir, herkese hitap edecek sosyal donatıların yer alacağı kent ormanında tek tip ağaçlandırma yerine Batman’ın iklimine uyum sağlayacak farklı türden ağaçların dikileceğini ifade etti. Devlet Demir Yolları (DDY) ve Yaşar Kemal Kent Ormanı arasında devam eden yol açma çalışmalarını yerinde inceleyen Eş Başkan Dr. Demir TPAO Bulvarı ve Sosin Caddesini birbirine bağlayacak olan alternatif yolun bir an önce ulaşıma kazandırılması için DDY ve Devlet Su İşleri (DSİ) ile görüşmeler yapılarak çalışmaların hızlandırılmasını istedi.

172 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.