Hoşgeldiniz  

YAŞAR KEMAL’DE AĞAÇ KATLİAMI

admin | 04 Ağustos 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi, demiryolu kenarından yol geçirilmesi çalışması kapsamında Yaşar Kemal Kent Orman’ında 170’e yakın ağaç kesimi yapıldı, vatandaşlar tepki gösterdi.
Alınan bilgilere göre Batman Belediyesi, demiryolu kenarından yol geçirilmesi kapsamında Yaşar Kemal Kent Orman’ında çalışma başlattı. Çalışmalar kapsamında 170’e yakın ağaç kesildi.
“YAPILAN BU KIYIM KABUL EDİLEMEZ”
Konuyla ilgili açıklama yapan Batman Çevre Gönülleri Derneği Başkanı Hasan Argünağa “Basına ve kamuoyuna; Yaşar Kemal Kent Ormanına bugün müdahale edilmiştir. Bilgimiz olmayan gelişmede demiryolu kenarından yol geçirilmesi için çalışmaların yapıldığı belirtilmiştir. Olaydan haberdar olduğumuz andan itibaren gerekli tepkiyi gösterdik, kamuoyunu bilgilendirdik. Diyarbakır da olan Belediye eş başkanı Dr. Mehmet demiri bilgilendirdik ve kendisine tepkilerimizi ilettik. Daha önce istişare yapma sözü veren yönetim maalesef tam tersi bir yönde hareket edip 170 civarında yetişkin çam ağacına kıymıştır. Yol ve trafik hizmeti adına yapılan bu kıyım kabul edilemez. İstişare yapılmadan alınan kararı kamuoyunun takdirine sunuyoruz. Bu kentin yollara ihtiyacı var. Ancak bu kentin yeşil dokuya, oksijene daha çok ihtiyacı var. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” ifadelerini kullandı.

200 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.