Hoşgeldiniz  

YAZ SPOR KURSLARI AÇILDI

admin | 02 Temmuz 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Vali Hulusi Şahin, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen yaz spor kursları açılış töreninde gençlerle bir araya geldi.
Çok Amaçlı Spor salonunda düzenlenen törene, Vali Şahin’in yanı sıra İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren, sporcular ve antrenörler katıldı. Yaz tatilini iyi değerlendirmeleri konusunda öğrencilere tavsiyelerde bulunan Vali Şahin, “İl Spor Merkezlerinde açılan kurslarda spora devam edelim. Burada faaliyetler yapmak, size takım ruhunu kazandıracaktır. Sizler ekip çalışmasını öğreneceksiniz. Gezin, oynayın ve eğlenin, eylül ayında okulunuza zinde bir şekilde başlayın. İlimizde çok güzel spor tesisler var. Tesislerde görevli hocalarımız var. Bu büyük bir fırsat, bunu iyi değerlendirmelisiniz” diye konuştur.
Boğulma vakalarına karşı gençlere uyarılarda bulunan Vali Şahin, “Derelerde ve göletlerde sakın suya girmeyin. Göller, dereler ve göletler güvenli değil çok tehlikeli alanlar, her hafta maalesef boğulma vakası yaşanıyor. Aman çocuklar dikkat edin” dedi.
“KONTROLSÜZ DENETİMSİZ DERELERDE SUYA GİRİLMESİ KESİNLİKLE YASAKTIR”
Yerel medya ve gazetelerde yer alan İlimizde cankurtaran neden yok haberlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Vali Şahin “Şöyle bir intiba oluşturmaya çalışıyorlar; Kurbağa adam yok, o yüzden İlimizde boğulma vakaları oluyor. Bu doğru bir yaklaşım değil. İlimiz sınırları içerisinde birçok nehir var; Dicle nehri, Garzan çayı, Batman çayı ve Batman barajı, yani suya girilecek çok sayıda yer var. Her birinin kilometrelerce uzunlukta sahili var. Bunların her birinin başına bir cankurtaran koymak imkansız. Kurbağa adam başvurusunda bulunduk. Ama Kurbağa adamın cankurtaran olmadığını herkes bilsin. Bir buçuk dakika içerisinde maalesef boğulmalarda ölüm gerçekleşiyor. Kontrolsüz denetimsiz derelerde suya girilmesi kesinlikle yasaktır. Cankurtaran ekibini belediye kurabilir. Kurduğunu farz edelim, yine de çözüm değildir. Çünkü kilometrelerce alan var. Kim nerede suya giriyor tespit edilemez. Bu konuda vatandaşlarımızın mutlaka bilinçlendirilmesine ihtiyacımız var. Valiliğimizin ve belediyenin yüzme havuzlarını vatandaşlarımız kullanabilirler. Bu konuda vatandaşlarımızı bilgilendirelim. Ayrıca açık ve portatif havuzlar kurulması yönünde girişimlerimiz var. Bunları da bu sezona yetiştirmeye çalışıyoruz.” diye konuştu. Daha sonra yetkililerle bir araya gelen Vali Şahin, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

120 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.