Hoşgeldiniz  

YENİ BAŞKANI ZORLU BİR SÜREÇ BEKLİYOR…

Halit BEYTÜT | 18 Mart 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

31Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimde ilimizde kazanacak olan belediye başkanını son derece zorlu bir süreç bekliyor Batmanın çözüme ulaştırılması o kadar çok sorun var ki bunun üstesinden gelmek pek de kolay olmayacak.

Bu sorunları sıralayacak olursak ivedilikle çözüme ulaştırılması gerekenlerin başında yıllarca siyasilerin seçim malzemesi olan İluh deresinin ıslahı artık kaçınılmaz olmuştur.

Bunun yanı sıra her geçen gün artan araç sayısı ile trafik sorunun çözüme ulaştırılması, park sorunun artık dayanılmaz safhaya ulaşması,  İnşaat sektörünün yoğunlaşan ve göğe doğru yükselen binaları ile yeşil alanların hemen hiç olmaması ya da yeşil alanların ortadan kaldırılıp betonlaşmaya gidilmesine artık dur demenin zamanın gelip geçtiğine tanık olmaktayız bunun yanı sıra yine ilimizin bulvarların ve caddelerimizin sağ ve soluna araçların park edilmesi ve bu görüntünün tıpkı bir araba galerisine dönüşmesine neden olmasına da artık dur demenin ve bu konuda kararlı adımları atılması gerektiğini özellikle vurgulamak isterim.

Her geçen gün büyüyen ve gelişen batman artık kabuğundan çıkmış bir devi andırmaktadır. Doğal olarak böylesine bir gelişme içine giren ilimizin sorunları da bir hayli artmaktadır.

Bu nedenle 31 Mart günü yapılacak olan yerel seçimde kazanacak olan başkanın da doğal olarak yükü de son drece ağırlaşmış bulunmaktadır.

Bu yüzden ben seçilecek olan belediye başkanımızın bu yükü ve sorumluluğun üstesinden gelmesini ve batmanı yaşanılır bir il olmasını sağlaması en büyük dilek ve temennimizdir. Batman artık büyük şehir olma yolunda emin adımlarla yoluna devam etmektedir büyük şehir statüsüne en kısa zaman sürecinde kavuşacağına inanıyorum.

İlimizde 31 Mart günü yapılacak yerel seçimin hazırlıkları büyük yoğunluk kazanırken AK Parti belediye başkan adayı Murat Güneştekin ve HDP Belediye başkanı Dr. Mehmet Demir birbirlerine başarı dileklerinde bulunması yerel seçim en dikkat çekici ve sevindirici olayı olmuştur.

İki iddialı partinin başkan adaylarının birbirlerine başarı dileklerinde bulunması seçimin son derece demokratik bir şekilde sonuçlanacağının da sinyalini vermiştir.

Böylesine kavgasız gürültüsüz bir yerel seçimin ilimizde oluşacak olmasının sinyallerinin şimdiden verilmesi ilimiz adına son derece sevindirici bir gelişmedi.

Bu yüzden her iki partimizin adaylarını içtenlikle tebrik ediyorum.

Böylesine özlemi çekilen dayanışmanın ilimizde olması diğer illere de örnek teşkil etmesini diliyor batmandaki tüm parti adaylarına içtenlikle başarılar diliyorum.

250 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.