Hoşgeldiniz  

“YENİ BİR ANAYASA ŞART”

admin | 11 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İHD Batman Şubesi eş Başkanı Devran Yıldız İHD Batman Şubesi, Dünya İnsan Hakları günde basın açıklaması yaptı.

İHD Batman Şubesi, ‘10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’ nedeniyle Yılmaz Güney Yaşam alanında basın açıklaması düzenledi.

Basın açıklamasına İHD Batman Şubesi Eş Başkanları Av. Devran Yıldız, Rümeysa Deniz Kaya, HDP İl Eş Başkanı Ömer Kulpu, Petrol-İş Şube Başkanı Veysel Kartal, SES Şube Başkanı Deniz Topkan, Eğitim Sen Şube Başkanı Nurettin Şimşek ve kalabalık topluluk katıldı.

Açıklamayı okuyan İHD Eş Başkanı Av. Yıldız “Gerçekten insan haklarına olan saygıyı yükseltmek ve reform yapılmak isteniyorsa kuvvetler ayrılığı ilkesine dayalı yeni ve demokratik bir anayasanın yapılması ve geçmişle yüzleşmeyi sağlayacak, çatışma yerine çözüm sürecine girilmesi bir zorunluluktur. Bu adımlar atılmadan yapılacak şey reform değil, ancak uluslararası taleplere cevaben yapılan bir vitrin düzenlemesi olur. Son söz olarak; var oluş nedenleri hak ihlallerinin son bulduğu, adalet, barış ve demokrasinin tesis edildiği bir ülke ve dünyaya ulaşmak olan bizler, dün olduğu gibi bundan sonra da tüm zorluklara karşın ihlalleri belgeleyip, raporlayarak görünür kılmaya, böylelikle önlemeye, cezasızlıkla mücadele etmeye ve insan haklarına saygıyı yükseltmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

49 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.