Hoşgeldiniz  

YENİ FEN LİSESİ MÜJDESİ

admin | 15 Mart 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

AK Parti Batman İl Başkanı Abdullah Akif Gür ve Milletvekili Ziver Özdemir’in ikinci fen lisesi talebi cevap buldu.

AK Parti Batman İl Başkanı Abdullah Akif Gür’ün ve Özdemir’in ikinci fen lisesi açmak için başlattığı çalışmalardan olumlu sonuç çıktı.

Başkan Gür, Milli Eğitim Bakanının Batman programında il Başkanlığı ziyaretinde ve önceki ay da Diyarbakır’da bir dizi ziyaret gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u havaalanında karşılayarak ayaküstü kentin ihtiyacı olan ikinci fen lisesi talebinde tekrar bulunmuştu.

Bakan Selçuk, Başkan Gür ve Özdemir’in taleplerini yerinde buldu.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Gür “İlimiz merkezde bulunan Fatma Aliye Anadolu Lisesi Milli Eğitim Bakanlığı’nın oluruyla yeni eğitim öğretim yılında 2. Fen Lisesi olarak hizmet verecektir. Ayrıca merkezde bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, proje okulları kapsamına alınmıştır. Dolayısıyla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin niteliği artmakla birlikte  eğitim verdikleri alanlarda birer mükemmeliyet merkezine dönüşecek. İlimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Milletvekili Özdemir ise “İlimiz merkezde bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bakanlık tarafından proje okuluna dönüştürülerek lisede eğitim verilen Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Bilişim Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı bölümlerine sınav ile öğrenci alınması kararlaştırılmıştır. Bu okullarda sektörün ihtiyaç duyduğu ana eleman ihtiyacının karşılanmasına ve kalifiye personel yetiştirilmesine yönelik eğitim verilecek olup ilimiz için oldukça önemli olan bu gelişmeler bizi memnun etmiştir” dedi.

219 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.