Hoşgeldiniz  

YENİ GÖRÜNTÜLEME CİHAZLARI HİZMETTE

admin | 08 Ekim 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kurulumu tamamlanan 2 bilgisayarlı tomografi, 1 MR cihazı hizmete sunuldu.

Eğitim Araştırma Hastanemiz acilinde kurulan bilgisayarlı tomografi cihazı, BT Anjiyografi yapabilme özelliği ile hastalara tanı-tedavi noktasında kolaylık sunacak.

Ayrıca bu cihazda bulunan ASIR Algoritması teknolojisiyle doz azaltma özelliği sayesinde hastanın maruz kalacağı radyasyon yükü azalmış olacak. Eğitim Araştırma Hastanesi poliklinik hizmetlerinde kullanılacak olan bilgisayarlı tomografi cihazı da koroner BT Anjiyografi özelliği ile hastaların tanı-tedavi imkanını kolaylaşacak. ASIR-V Algoritması sayesinde hastaya verilecek olan radyasyon dozunu minimize edip masa hareketini hızlandırıp görüntü kalitesini düşüren pikselleri ortadan kaldırarak daha net bir görüntü elde etmeyi sağlayacak. Bu özellik sayesinde hastanın maruz kalacağı radyasyon yükü azalmış olacak.

BÖLGEYE HİTAP EDECEK

Eğitim ve Araştırma Hastanesine kurulan MR cihazı ise; 70 cm genişliğindeki hasta giriş tüneline sahip olup, bölgede bu açıklığa sahip ilk cihaz olma özelliğine sahiptir. Özellikle klostrofobik kapalı alan fobisi olan hastalarda MR çekim zorluğunu ortadan kaldıracak. 180 cm tüm vücut görüntüleme özelliği sayesinde daha geniş kesitlerde alanların görüntüleri daha net bir şekilde alınarak tanı ve tedavi rahatlığı sağlanacak. Biyopsi uyumlu meme bobini sayesinde meme MR çekilebilecek ve meme kanseri şüphesi olan veya meme kanseri tanısı almış hastaların sevki önlenmiş olacak. Sessiz MR uygulamaları sayesinde özellikle hastaların uzun çekimlerde konforunu artıracak.

37 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.