Hoşgeldiniz  

YENİ TOKİ’LER İÇİN BAŞVURULAR BAŞLIYOR

admin | 11 Mart 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Türkiye Emekliler Derneği Batman Şube Başkanı Hüseyin Ekmen’in girişimleri ile Batman’a kazandırılan 1473 konuttan sonra gözler ikinci TOKİ konutlarına çevrildi.

Yeni TOKİ konutları için Ankara’da yaptığı görüşmelerin olumlu geçtiğini duyuran Ekmen, başvuruların başladığını belirtirken “Batman Halkına ve Emeklilerimize hayırlı olsun” dedi.

KİMLER MÜRACAAT EDEBİLECEK?

Batman’ın Batıraman Güzergâhı (Cegelivey)’nda yapılacak yeni TOKİ konutları için başvuru tarihleri netleşti. TOKİ’lere, evi olmayan sivil vatandaşlar, emekliler, yüzde 40 engelliler, şehir ve gazi yakınları müracaat edebilecek. Başvuru Tarihleri Şöyle: TOKİ müracaat tarihleri emekliler için 25 Mart–5 Nisan tarihleri arasında, yüzde 40 engelli bireyler için 8 Nisan–12 Nisan tarihleri arasında, şehit, gazi ve aileleri için 15 Nisan–19 Nisan tarihleri arasında, alınacak. Müracaat sırasında 2+1 konutlar için 500 TL, 3+1 konutlar için Bin TL ön kayıt parası alınacak. Çeşitli nedenlerle projenin gerçekleşmemesi veya hak sabi olunamaması durumunda bu para, sahibine tekrar iade edilecek.

62 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.