Hoşgeldiniz  

YENİ YILDAN BEKLENTİLERİMİZ

Halit BEYTÜT | 30 Aralık 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Son derece sıkıntılı bir yılı geride bırakıyoruz.

Yeni yıla umutlarla irmen ve geçen ılın olumsuzluğunu bir daha yaşamamak için ülke insanı olarak beklentilerimiz vardır. Bu beklentilerimizin başında ülke yöneticilerimizin özellikle nezaket kurallarına artık titizlikle riayet etmeleri gerekmektedir.

Surçi lisan ettiklerini ifade ederek durumu idare etmeye çalışan siyasetçilerin gelecek neslimize son derece kötü örnek teşkil ettiklerini özellikle vurgulamak isterim.

Ben ülkemin insanlarının artık refah içinde yaşamalarını hak ettiklerine inanıyorum.

Ülke insanının artık olur olmaz zamlarla ezilmemesini, acımasız vergilerle bunaltılmaması gerektiğini ifade etmek istiyorum.

Beklentilerimiz o kadar çok ki bunu burada bu kısacık köşeye sığdırmak asla mümkün değil sadece tek bir isteğimiz ve en önemli beklentimizde siyasetçilerin artık üsluplarına dikkat etmelere ve nezaketi elden bırakmamaları gerektiğine işaret etmek istiyorum.

Sadece ülkem insanının değil yaşamımızı sürdürdüğümüz ilimizde de yeni yılda beklentilerimiz vardır.

Yıllardır bir hastane yapılacak diye gündeme damga vuruluyor ama her nedense batman için son derece hayati önem arz eden hastaneyi yapmaktan kaçınılıyor.

Siyasetçilerimiz maşallah her verdikleri demeçte umut saçarlarken umutların bir başka bahara kaldığın gördükçe son derece hayal kırıklığı yaşıyoruz.

Neden böylesi ihmal ediliyoruz anlamak mümkün değil batman bilindiği gibi büyük göç almış ve gencecik bir il her geçen gün büyüyen gelişen bir şehir olmasına rağmen hükümetin sadece vaatlerden öteye gitmeyen sözleriyle yıllardır üzülerek ifade etmek isterim ki uyutuluyor ve umutlandırılıyoruz.

İşte bu oyalama taktikleriyle bu günlere gelen ilimizdeki devlet hastanemiz üzülerek ifade etmek isterim ki hasta kabulünde rekor kırmaktadır her geçen gün artın hasta sayısından ötürü doktorlarımız nefes bile alamaz durumu düşmüşlerdir.

Bu yüzden artık hastane konusunda son derece duyarlılık gösterilmesi ve bunun bir an evvel yapılması gerektiğini ifade etmek isterim.

Gerek yurt genelinde ve gerekse de ilimizde yeni yıldaki beklentilerimizin tamamının giderilmesi umutlarını taşıdığımızı ifade ediyor, tüm okurlarımızın yeni yılını tüm içten dileklerimizle kutluyoruz.

148 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.