Hoşgeldiniz  

YENİLİK PARTİSİ, OLAĞAN KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

admin | 26 Eylül 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

YENİLİK PARTİSİ, OLAĞAN KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Yenilik Partisi Batman 1. Olağan Kongresi, Genel Başkan Öztürk Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleşti.

Abdurrahman Onat kurucu başkanlığında teşkilatlanma çalışmalarını tamamlayan Yenilik Partisi 1.Olağan kongresini Serbest Muhasebe Mali Müşavirler Odası konferans salonunda gerçekleştirdi. Batman’da teşkilat mensuplarıyla buluşan Genel Başkan Yılmaz, kongrenin ardından esnaf ve sivil toplum temsilcilerini ziyaret etti.

Tek listeyle girilen kongre neticesinde Abdurrahman Onat, Batman İl Başkanlığına seçilerek güven tazeledi. Kongreye Genel Başkan Öztürk Yılmaz’ın yanı sıra Genel Başkan yardımcıları Yusuf Onat ve Ayşe Ünlü katılım sağladı. Salona girerken alkışlarla karşılanan Genel Başkan Öztürk’e Batman Petrolspor kaşkolü hediye edildi.  Burada konuşan Genel Başkan Öztürk, yandaş olmadığınız taktirde bir yere gelinemediğini belirtti.

“BU SİSTEMİN VİCDANI, AHLAKI YOK”

Mevcut sistemin hiçbir yerde olmadığını kaydeden Genel Başkan Öztürk, “ Hükümet bunu yaptı, şunu yaptı dememe gerek yok zaten her şey ortada, biz ne yapacağız? Ben onu sizlerle paylaşmak istiyorum. Eğer yandaş değilseniz ve birilerinin yandaşı değilseniz, hakkınızla, alnınızın teriyle ve bileğinizin gücüyle bir yere gelmek istiyorsanız olmuyor, iş bekliyorsunuz. Sonra kendi kendinize soruyorsunuz, ben bu hayata çile çekmek için mi geldim? Diyorsunuz.  Niye böyle oluyor? Çünkü Türkiye’de bir sistem yok. Türkiye’de çalanlar, talancılar, yağmacılar, yalakalar, fırıldakçılar hep önde oluyor ama alnının teriyle kazananlar gerçekten insan olanlar bu sisteme fayda sağlayanlar hep arkada kalıyorlar. Çünkü bu sistemin vicdanı yok, ahlakı yok. Bu sistem yanlış, hiçbir yerde yok. İnanın ki bu sistem Firavun sistemidir” dedi.

Biz göreve geldiğimizde eğitim parasız olacak. Türkiye’nin bütçesiyle ilgili olarak konuştuğumda bana ‘ parayı nereden alacaksın’ diye soruyorlar. Bu kadar yiyip içen, yağmalayan adamdan kesip eğitime harcayacağım kardeşim. Bunların söyleyecek bir şeyi kalmamıştır. Bunlar ancak korkutabilirler. Korkmayanı korkutamazlar. Bizim neyimizi korkutacaklar? Ben Musul’da bomba yemişim, suikaste uğramışım, esir olmuşum, iç savaş yaşamışım ve gelmişim ülkemin değerlerini ayakta tutmaya çalışıyorum ve millete sahip çıkmaya çalışıyorum” diye konuştu. Kongre neticesinde Yenilik Partisi Batman İl Başkanı Abdurrahman Onat olurken, yönetim kurulu ise Kasım Öner, Kamuran Alkaş, Abdurrahman Işık, Bahadır Demirhan, Yunus İren, Ramazan Eren, Gökhan Alkaş ve Bahattin Tümenci’den oluştu.

62 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.