Hoşgeldiniz  

YEREL BASINA VERİLEN DEĞER SEVİNDİRİCİ 

Halit BEYTÜT | 14 Ocak 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle Şanlıurfa’da Güneydoğu Gazeteciler Federasyonunca düzenlenen gecede 9 ilin Gazeteciler Derneği başkanları ve Şanlıurfa yerel basınını bir araya geldiği ve bu beraberlik içinde kendilerine ne denli değer verildiğine tanık olmaları sevindirici bir olay oldu.

Şanlıurfa valisi, Emniyet müdürü, İl ve ilçe belediye başkanlarının da katıldığı tören gerçek manada bir şölen havasında gerçekleşti.

Valinin, belediye başkanının ve Şanlıurfa milletvekilinin yerel basın ile ilgili yaptıkları konuşmada yerel basının bulundukları yerde olmazsa olmazı olduğunu, toplumun gözü kulağı ve dilinin temsi ettiğini belirterek basının halkın vekili olma sıfatını taşıdığını beyan ettiler.

Son derece samimi bir yaklaşım ve içtenlik dolu tutum ve davranışlarla büyük ilgilerine mazhar olduğumuz bu anlamlı törene bizlerde katılmış ve Sonsöz Gazetesi yazı işleri müdürü Hatice Türkan ile bendeniz Halit Beytüt’ün onur ödülü verildiği törende gerçekten son derece başarılı bir organizasyonla 9 ilin basın temsilcilerini en iyi şekilde ağırlandı.

Öncelikle Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tahir Gülebak’ı ve Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyon Başkanı Mehmet Çelik’i bu güzel organize için içtenlikle tebrik ederim. Bunların yanında Şanlıurfa basını, mülki idare amiri, belediye başkanı, garnizon komutanı ve ilçe belediye başkanları yerel basına ne denli değer verilmesi gerektiğinin de bir bakıma örneğini sergilemeleri beni bir an düşünceye sevk etti. Neden Batman’da bu ilgi olmadığını düşündüm.

Gösterilen bu güzel tutum ve davranıştan ötürü gerçekten son derece gurur duyduk.

Yerel basına böylesine içtenlikle verilen değerin anlamı büyüktü.

Bizlerde ilimiz Batmanda da yerel basına böylesine güzel ve anlamlı değerler verilmesini isteriz.

Bunun gerçekleşmesi içinde il yöneticilerine büyük işler düşmektedir.

Sadece seçim zamanlarında yerel basının kapılarını çalan siyasetçilerin işleri bittikten sonra basını nasıl unuttuklarını çok iyi biliyoruz.

Bu nedenle basın mensubu arkadaşlarımız gerek siyasetçilerden ve gerekse de il yöneticilerinden ahde vefa örneğini sergilemeleri gerektiğini acizane de olsa hatırlatmakta yarar görüyorum.

Yerel basınımızın gerçek manada değerinin gösterildiği ve sadece ihtiyaçları olduğu zaman değil her zaman yerel basına müteşekkir olduklarını ifade eden yöneticilerimizin olması dileklerimle..

157 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.