Hoşgeldiniz  

YERELDE UYUM BULUŞMALARININ 6.SI BATMAN’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

admin | 08 Kasım 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

 

Göç İdaresi Başkanlığı ile Uluslararası Göç Örgütü (IOM) iş birliği ile düzenlenen Uyum Buluşmalarının 6.sı Batman’da gerçekleştirildi.

Türkiye’de yaşayan yabancıların uyum faaliyetlerini arttırmak, sunulan hak ve hizmetler ile beraber yükümlülükler hakkındaki bilgilendirme yapmak ve iki topluluk üyeleri arasındaki etkileşimi artırmak amacıyla Göç İdaresi Başkanlığı ile Uluslararası Göç Örgütü (IOM) iş birliği ile düzenlenen Uyum Buluşmalarının 6.sı Batman’da gerçekleştirildi.

Programın açılışında konuşan Batman İl Göç İdaresi Müdürü İbrahim Halil Tokmak, Göç İdaresi Başkanlığının merkez ve taşra teşkilatlarıyla birlikte ihtiyaçlar doğrultusunda kendini güncelleyen bir kurum olduğunu söyledi. İnsan onuruna yakışır bir şekilde hizmet vermeye çalışan Göç İdaresi Başkanlığının aynı zamanda kamu vicdanı ve kamu düzeni arasındaki ince çizgiyi de korumaya çalışan genç ve dinamik yapısıyla yaklaşık 5 milyonun üzerinde yabancıya hizmet verdiğini aktardı.

Göç İdaresi Başkanlığının yabancıların ülkeye girişi, kayıt altına alınması, kamu düzeni açısından problem oluşturabilecek yabancıların sınır dışı edilmesi ve insan ticareti mağdurlarının korunması alanında olmak üzere birçok alanda faaliyetine devam ettiğini anlatan Tokmak “Yürütmüş olduğumuz hizmetlerde; her bir yabancıyı birer gönül elçisi olarak görmekte ve vatandaşlarımız ile uyumuna büyük önem vermekteyiz” dedi.

Batman İl Kütür Müdürlüğü Konferans Salonunda iki oturumlu olarak düzenlenen programa Batman Vali Yardımcısı Kadir Kılıç, İl Göç İdaresi Müdürü İbrahim Halil Tokmak, Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı Müdürü Beşir Arslan, İl Nufus ve vatandaşlık müdürü Caner Cavit Kösek, İl Sivil toplum ilişkiler Müdürü Kemal Akkurt, IOM Program Yetkilisi Hazal Öz, Göç İdaresi Başkanlığı Göç uzmanı İsmail Aslan, kurum amirleri, göçmenler katıldı.

Toplantıda yabancılara yönelik uyum faaliyetleri ile ilgili kurumlar arasında koordinasyonun sağlanması, sorun ve ihtiyaç konuları görüşüldü. Kurum yöneticileri tek tek söz alarak, yabancılara yönelik hizmet ve faaliyetler ile ilgili bilgi verdi. Toplantı, katılımcıların soru, cevap ve önerilerin sunulması ile sona erdi.

 

36 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.