Hoşgeldiniz  

YERİ YURDU BELLİ KAÇMA İHTİMALİ YOKMUŞ

Halit BEYTÜT | 30 Ağustos 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Mahkeme, tecavüze uğradıktan sonra intihar eden İPEK E. Ye tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan uzman çavş Orhan O. Yu yeri yurdu belli kaçma ihtimali yok denilerek tahliye edilmesi büyük tepkilere neden oldu.

İyi de kardeşim…

Kimsenin burnunu bile kanatmayan…

Sadece mesleklerinin gereğini yerine getiren yani olmaları gereken gerektiği gibi GAZETECİ olan barış pehlivan,Barış Terkoğlu, Murat Ağırel, Hülya Kılınç, Aydın kesen ve Farhat Çelik evleri , yurtları yoktu da, Yıllarca hiçbir yere kaçmadılar son defasında mı kaçacaklardı da domates toplar gibi onları toplayıp hapse tıktınız diye sormazlar mı…

17 yaşındaki genç kızı günlerce hapsedip üstüne üstlük utanmadan şerefsizce tecavüz eden bir alçağın evi yeri yurdu belli kaçma ihtimali yok diye tahliyesine karar veren hakimin vicdanı hiç mi sızlamadı… Her önüne elenin böylesine şerefsizce hareket etmesine çanak tutulmaz mı böylesi bir tahliye…

Hangi vicdan hangi yürek böylesi utanç bir olayı gerçekleştiren böylesi insanlıktan nasibini almamış bir hayvanı serbest bırakmak nasıl bir adalettir nasıl bir vicdansızlıktan yoksunluktur ve nasıl bir yarı sorgulamasıdır.

Masum ve korumasız bir genç kızı günlerce kandırıp tecavüz eden bu şerefsizi tahliye etmek ve kaçma ihtimali yok diyerek ceza vermemeye çalışmak nasıl bir adalet anlayışıdır böylesi bir cezayı işleyenleri idam sehpasında sallanmaları gerekirken benim ülkemin savcıları ve hakimleri böylesi bir şerefsizi kaçma ihtimali yok diye serbest bırakmaları son derece büyük bir talihsizlik ve büyük bir adaletsizlik örneğidir.

Bu karar verilirken nasıl bir oyunun kuralı oynandı da bu cani adam tahliye edildi bunun arkasında kimlerin bu rolü oynadığı er ya da geç ortaya çıkacaktır.

Bunun arkasında biri varsa ya da birleri varsa bu genç kızın kanı onların boğazlarında bir düğüm gibi olacak ve onlar son nefeslerini bile verirken acılar içinde kıvranarak can vereceklerdir.

Böylesi bir olayın ilk kez bölgemizde yaşanmış olmasına rağmen benim bölgemin kadınları sus pus olurken İstanbul’daki aklıselim yiğit kadınlar İPEK için eylem yaparak buna göz yummayacaklarını da gösterdiler bu nedenle ben İstanbul’da İpek in katili olan bu şerefsize lanet okuyan yiğit kadınları ayakta selamlıyorum.

183 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.