Hoşgeldiniz  

“YEŞİL BİR BATMAN İÇİN 14 BİN AĞAÇ DİKTİK”

admin | 09 Şubat 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

2020 yılını daha yeşil bir Batman için hedef olarak belirleyen Batman Belediyesi, 2019 yılında gerçekleştirdiği yeşillendirme çalışmaları kapsamında 14 bin 232 adet ağaç dikimi gerçekleştirdi.

Batman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kent genelinde Park, bahçe, kaldırım ve mülkiyeti belediyeye ait boş alanlarda 14 bin 232 adet ağaç dikimi gerçekleştirirken, 62 bin 750 metrekarelik alanı da yeşillendirerek halkın hizmetine sundu.

Karaçam, çitlembik, mavi servi, süs kirazı, salkım söğüt, oya ağacı, erguvan, defne, tespih ağacı, süs eriği, dut yapraklı çınar ağacı, meyvesiz dut ağacı gibi birçok türde 14 Bin 232 adet ağaç dikimi gerçekleştiren Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ayrıca 6 bin civarında çalı türünün dikimini de gerçekleştirecek.

Batman’da kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmakta kararlı olduklarını ve bu kapsamda 2020 yılını daha yeşil bir Batman için hedef belirlediklerini ifade eden Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz “2019 yılında programımıza aldığımız Yaşar Kemal Kent Ormanı’nda çalışmalar tamamlandığında Batman’ın en büyük yeşil alanı olacak. Ayrıca ekiplerimiz 2019 yılında yeşillendirilemeye uygun alanlarda 14 bin 232 adet ağaç dikimi gerçekleştirdi. Bunun haricinde yeşil alan miktarını arttırmak için 2020 yılında 38 yeni parkın yapımını tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz” dediler.

203 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.