Hoşgeldiniz  

YETKİLİ SENDİKA BÜRO MEMURSEN OLDU

admin | 09 Haziran 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Büro Memur Sen Büro hizmet kolunda faaliyet gösteren tüm kurumlarda çalışan üyelerin çoğunluğunu alarak yetkili sendika oldu.

Batman Büro Memur Sen Şube Başkanı Hüseyin Şansi, 15 Mayıs tarihinde Büro hizmet kolunda faaliyet gösteren tüm kurumlarda gerçekleşen sendika üye tespit çalışmalarının sonuçları hakkında basın açıklaması yaptı.

Sonuçlar hakkında bilgi veren Şansi “4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu uyarınca her yıl 15 Mayıs itibari ile yetkili sendika’nın belirlenmesi amacıyla Kamu İşverenleri ve Sendika Temsilcileri ile birlikte yapılan üye sayımı toplantısı sonucun-da, desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen üyelerimiz sayesinde Büro Memur-Sen olarak Batman’da bulunan kamu kurumlarının çoğunluğunda yine yetkili Sendikayız” dedi.

Şansi “Çalışanların hak ve emek mücadelesinde üzerimize yüklenen vebal ve sorumluluğun hakkını tam anlamıyla yerine getirmek amacıyla çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bu çalışmalarımızı ancak bir dava şuuruyla, fedakârlık ve samimiyet içerisinde yapmaktayız. Bizim sendikal anlayışımızda; ne sınıf sendikacılığı, ne zümre sendikacılığı, ne de ideoloji sendikacılık vardır. Bizim sendikal anlayışımızda haklının haksıza olan muhalefeti ve sesinin yüksekliğidir. Aynı zamanda toplumun refahı ve huzurunu savunmaktır. Bu amaç uğruna kendimize ait zamanımızdan fedakârlık yaparak gece demeden tatil demeden arkadaşlarımızla birlikte hiç bir mazeret üretmeden tamamen gönüllülük ve dava şuuru içerisinde yollara düştük. Saha çalışmalarımızda; büyük fedakârlıklarla görev yapan Kamu Çalışanlarımızı yerinde ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledik, çözüm yollarını birlikte müzakere ettik” diye konuştu.

67 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.